Esport

Rána pro esport! Vietnamské týmy nebudou kvůli COVID-19 na MS v LOL

Rána pro esport! Vietnamské týmy nebudou kvůli COVID-19 na MS v LOL
Zdroj: LOL Esports

Narozdíl od ostatních velkých esportových her se největší turnaj celého roku ve hře League of Legends konat bude. I přes současnou situaci se sice mistrovství světa uskuteční. Nyní ale přichází komplikace, jelikož se do Šanghaje nedostanou dva týmy z Vietnamu.

Původně mělo na Worlds bojovat 24 týmů, ale politická situace naneštěstí nedovolí odcestovat reprezentantům vietnamské ligy VCS. Organizátoři mistrovství světa se nakonec rozhodli, že dvě místa zůstanou neobsazená a na turnaj se tak podívá o dva týmy méně. 

 

„V posledních týdnech jsme zkoumali všechny možnosti, jak na turnaj dostat týmy z ligy VCS. Nakonec jsme vzhledem k okolnostem nedokázali zajistit takovou možnost, aby byly zajištěny dostatečné bezpečnostní podmínky pro hráče z tohoto regionu a z toho důvodu jsme se museli rozhodnout uspořádat letošní šampionát bez dvou týmů,” vyjádřil se ředitel Riot Games, Tom Martell. 

 

Související obsah

 

Světový šampionát v League of Legends se dělí na předkolovou a hlavní fázi. Formát předkol se bude měnit a místo čtyř tříčlenných skupin se nakonec odehrají pouze dvě pětičlenné. Vítězové obou skupin budou postupovat přímo do hlavní skupinové fáze a o zbylá dvě místa budou bojovat týmy z druhých až čtvrtých míst jednotlivých skupin v sériích na tři vítězná utkání. 

 

Související obsah

 

V hlavní skupinové fázi už proti sobě nemohou nastoupit týmy ze stejného regionu a los tak bude výrazně limitovaný. Týmy se totiž ještě rozdělí do čtyř výkonnostních košů. Samotní pořadatelé přiznali, že se světový šampionát ještě může kvůli nestabilní situaci dočkat dalších změn. Světový šampionát by měl ale údajně podle původního plánu odstartovat už 25. září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události