Fotbal

Liga mistrů v kukuřici: Jak Bayern Mnichov přijel fandit do Křepic!

Zatímco koronavirus ochromil velký sport, ten na vesnicích prožívá renesanci. V Křepicích na Znojemsku se dokonce dočkali návštěvy z Bundesligy. Fanoušci mnichovského Bayernu se totiž rozhodli podpořit ve IV. A třídě domácí Bayern. Mezi kukuřičná pole přijel celý poschoďový autobus a v něm 42 příznivců vítězů Ligy mistrů!

Tohle prostě nevymyslíte. Ani prezident křepického Bayernu tomu nevěří dodnes. Nejdříve si myslel, že si z něj nějaký z jeho kamarádů dělá legraci…


„Minulé pondělí mě informoval nějaký Andi z Mnichova, že by se chtěli přijet podívat na náš domácí zápas, a to v neděli 6. září. Já jsem tomu nevěřil, protože jsme obec o 120 obyvatelích a Mnichov je od nás hodně vzdálený. Tak jsem mu řekl, ať zavolá večer a myslel jsem, že už nikdo nezavolá. Ale on se znovu ozval a řekl, že by přijelo 10 fans z Bayernu, líčí začátek krásné story Martin Jurčík.

On sám před třemi desítkami let u zrodu klubu nebyl. Jenže i o samotném vzniku křepického Bayernu se dodnes vypráví historky. „Vím, že chlapi, kteří tehdy klub zakládali, to byl rok 1992, psali přímo do Mnichova, zda by jim Bayern nemohl poslat nějaké staré dresy a klub mohl nést jméno Bayern,“ vypráví Jurčík. A ona jim opravdu přišla odpověď! Dopis, na kterém se skví originální podpis samotného Uliho Hoenesse, je dodnes cenným artefaktem a je uložený v obecní hospodě.


A tak bylo jasno. Křepice budou vyznávat červenou a bílou barvu a ve vsi se od té doby fandí bavorskému velkoklubu „Však teď, když Bayern vyhrál Ligu mistrů, tak jsme si v hospodě říkali, jak to naše Áčko zahrálo parádně,“ směje se Jurčík.

Související obsah


První zářijový víkend roku 2020 se pak stalo něco, na co se bude dlouho vzpomínat. Do Křepic vyrazilo na zápas „béčko“ týmu Sokol Dyje. A zároveň se cestou mezi kukuřicemi blížil ke křepickému stadionku dvoupatrový autobus s fanoušky Bayernu. Nebylo jich 10, ale rovnou 42!

Kde se vlastně vzala myšlenka vyrazit z Mnichova do Křepic? "Našli jsme na nějakém rakouském webu článek o tom, že v Česku je nějaký Bayern. Psal ho nějaký Rakušan, který Bayernu nefandí. Pro nás to ale byla výzva," vypráví iniciátor výpravy Andreas Brück z mnichovského fanklubu.


"Stadiony v Německu a speciálně v Bavorsku jsou od začátku koronakrize zavřené. Fotbal a bundesliga běží, ale není pro opravdové fanoušky. Ti musí zůstat doma u televize a to není moc dobré. Fotbal by měl být pro lidi. A zároveň jsme našli nový Bayern. Tyto dva body rozhodly, že odcestujeme se skupinou fanoušků Bayernu Mnichov na domácí zápas SK Bayern Křepice," líčí německý fotbalový nadšenec.


 

Zdroj: Google Maps

"V první chvíli jsme chtěli jet dvěma auty, ale nakonec se přihlásil celý zájezd. Vzali jsme vlajky a rozhodli se tenhle malý klub podpořit. Přijali nás skvěle, myslím, že pro všechny to byl perfektní den, možná historický den," usmívá se vlajkonoš Bayernu Andreas Brück.


„Víte, tomu se ani nechce věřit. Vždyť my máme vlastně jedno z nejhorších hřišť na okrese, ale oni byli naprosto nadšení. A i my. Udělali skvělou atmosféru, vlály vlajky, byly ohňostroje i dýmovnice. Ale vše naprosto slušně a mělo to parádní úroveň. Prostě fantazie,“ vypráví šéf moravského Bayernu.


Domácímu Bayernu navíc vyšel skvěle i zápas. Křepice tým Sokol Dyje „B“ vůbec nešetřily, a když sudí Záviška naposledy pískl do píšťalky, skóre bylo 7:0. Po impozantním výkonu tak logicky došlo i na děkovačku a bylo úsměvné slyšet z úst německých fanoušků skandování „Bayern Křepice!“V zápisu o utkání je uvedeno 139 diváků. A prý jich mohlo být i více, kdyby se to rozhlásilo. Jenže… „Já opravdu původně myslel, že je to sranda, a tak jsme to nějak zvlášť nešířili. Ale je fakt, že nakonec jsme sháněli i sudy piva a nějaké jídlo, aby bylo všeho dost,“ směje Martin Jurčík.


Další kolo čeká na Bayern Křepice domácí zápas se Znojmem „C“. Ale duel s Dyjí „B“ možná nastartuje novou éru klubu po loňském sestupu. „Je to vzpruha do dalších let,“ směje se křepický prezident. A když 18. září doma Bayern vyzve v premiérovém kole nové sezóny Schalke, bude se v Křepicích zase fandit bavorskému „Áčku“…

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události