Hokej

Kometa získala posily z NHL. Do Brna míří hráči Bruins a Rangers

Kometa získala posily z NHL. Do Brna míří hráči Bruins a Rangers
Zdroj: Profimedia

Několik týmů již získalo posily z NHL minimálně pro začátek sezony, neboť ještě není jisté, kdy začne další ročník NHL a AHL a hráči postrádají herní vytíženost. Kometa Brno v úterý oznámila, že do její obrany přibydou dvě posily ze zámoří.

23letý Jakub Zbořil patří Bostonu Bruins. V loňské sezoně si zahrál i dva zápasy NHL, ale jinak nastupuje na farmě v Providence. O rok mladší Libor Hájek si v týmu New York Rangers vybudoval ještě o něco lepší pozici. Loni odehrál za Jezdce pět zápasů a letos dokonce 28, do playoffových bojů ale nezasáhl ani jeden z nich.


Oběma chybí tedy herní praxe, a tak se Zbořil již dohodl s Kometou Brno a u Hájka se ještě moravský klub musí domluvit na pojistce, ale sám odchovanec Brna by chtěl za svůj mateřský klub hrát.


Hvězdné posily by mohly pozvednout obranou hru Komety a do ofenzivy se nabízí ještě příchod útočníka Caroliny Martina Nečase. "Byli bychom samozřejmě rádi za Martina Nečase, ale dohoda mezi ním a Carolinou je jasná. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v NHL," prozradil hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Související obsahZačátek nové sezony české extraligy by tak mohl být pro fanoušky ještě vetším lákadlem než jindy. Týmy získávají zahraniční posily a minimálně než se rozběhnou přípravné kempy zámořských soutěží, měla by v Česku působit řada zajímavých jmen.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.