Esport

Povinná vojenská docházka v Jižní Koreji zřejmě pro gamery skončí

Povinná vojenská docházka v Jižní Koreji zřejmě pro gamery skončí
Zdroj: LOL Esports

Jižní Korea je jednou ze zemí, kde stále platí povinná vojenská docházka, a to konkrétně na dva roky. Ve věkové kategorii od 18 do 28 let se nachází většina tradičních sportovců, ale také úspěšných hráčů počítačových her.

V minulosti se tak mnohé hvězdy herní scény musely na dva roky odmlčet a svou vojenskou službu si poctivě odsloužit. Ve světě esportu se ale hra často velmi rychle mění, konkurence je obrovská a návrat na nejvyšší úroveň je tak často nadlidským úkolem.

 

Většinou proto odchod do armády znamená ukončení profesionální kariéry hráče. Do služby se musí hlásit v podstatě každý Jihokorejec, který je způsobilý. Zdravý jedinec se jí může vyhnout pouze v případě vyznamenání nebo udělení výjimky díky vysoce nadstandartním výkonům. 

 

Související obsah

 

Pro jihokorejské sportovce je tak ještě více motivující zisk medaile na olympiádě či velkých mistrovstvích. Vojenskou službu si musel odbýt i třeba známý fotbalista Tottenhamu Son Heung-min.

 

Novela tohoto zákona, by se ovšem měla nově zvýhodňovat i profesionální hráče počítačových her a hudební umělce. Esport je v Jižní Koreji dlouhodobě zakořeněný a považuje se tedy za úplně normální věc. Ne nadarmo se Jižní Koreji říká meka esportu.

 

Související obsah

 

Pokud by novela prošla, některé osobnosti, které vyznamená tamní ministerstvo kultury, sportu a turismu, by se mohly povinné vojně vyhnout až do věku 30 let. Návrh zákona by se dokonce měl jmenovat po dvou kulturních ikonách, a to trojnásobném světovém šampionovi v League of Legends - Lee „Fakerovi“ Sang-hyeokovi hudební skupině BTS.

 

Právě tato jména se nejen v Jižní Koreji dočkávají obrovské popularity a sdružují obrovské masy fanoušků. Konkrétně Faker je totiž jednoznačně nejúspěšnějším hráčem historie hry League of Legends a stal se proto velkým vzorem pro mladé hráče z celého světa. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události