Esport

Blíží se CEE Champions: Největší CS:GO turnaj ve střední a východní Evropě

Blíží se CEE Champions: Největší CS:GO turnaj ve střední a východní Evropě
Zdroj: esuba.eu

Připravovaný online turnaj CEE Champions prověří ty nejlepší CS:GO týmy ze střední a východní Evropy. První kvalifikace v jednotlivých regionech startují již za několik dní a chybět nebude ani ta československá, ve které se navíc bude hrát o pořádnou porci MČR bodů.

Organizátoři turnaje CEE Champions ve spolupráci se společností Intel doufají, že turnaj zvýší popularitu esportu ve střední a východní Evropě a umožní mnoha týmům soutěžit na mezinárodní úrovni. Turnaj se z důvodu koronavirové pandemie bude konat online a jeho průběh bude vysílán na Twitch kanále CEE Champions.

Základ turnaje stojí na národních kvalifikací, ze kterých postoupí dva nejlepší týmy z daného regionu do hlavní fáze turnaje. Tam se týmy rozdělí do několika skupin, ze kterých se dva nelepší celky probojují do samotné play-off fáze. Celkový prizepool turnaje činí 15.000 $ (přibližně 336 tisíc korun).
 
 
 
 
Kvalifikace pro CZ/SK týmy nabídne rovnou 4 sloty a první kola odstartují již ve středu 16. září. Pro účast na turnaji se týmy musí registrovat do kvalifikace (odkaz zde). Po dohodě s organizátory Mistrovství ČR v počítačových hrách si navíc herní týmy mohou připsat slušný příděl kvalifikačních bodů:
 
Za samotný postup na národní finále dostane každý postupující tým 150 MČR bodů. V národním finále se budou rozdávat body následovně:
 
1. 500 bodů
2. 400 bodů
3. 350 bodů
4. 300 bodů
5.-8. 200 bodů
 
 
 
 
Novinky o turnaji a kvalifikaci najdete na stránkách pořadatele https://ceechampions.com/ nebo na sociálních médiích (Twitch, Facebook, Twitter, Instagram a YouTube).
 
Organizátorem turnaje CEE Champions je eventová divize herního týmu eSuba. Lokální kvalifikace jsou řízeny lokálními organizátory v daných zemích za dohledu organizátorů.
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události