Box

Nejlepší boxer světa žaluje své promotéry. Žádá přes 6 miliard korun

Nejlepší boxer světa žaluje své promotéry. Žádá přes 6 miliard korun
Alvarez se po výhře nad Kovaleva stal šampionem polotěžké váze | Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepší boxerů historie Canelo Álvarez se letos do ringu nejspíše nedostane, ale stejně se pustil do pořádného souboje. Podal 24stránkovou žalobu na ředitele promotérské společnosti Golden Boy promotions a vysílatelskou společnost DAZN. Za porušení smlouvy a křivé jednání žádá ukončení kontraktu a odškodné ve výši 6,3 miliardy korun.

Čtyřnásobný šampion a magazínem The Ring uznaný nejlepší boxer současnosti napříč vahami (pound for pound) se soudí se svým dlouholetým promotérem Oscarem De La Hoyou, jeho firmou Golden Boy promotions a společností DAZN o pořádný balík. Žaloba se skládá z 10 stížností včetně opakovaného porušení smlouvy, vědomého zasahování do podmínek smlouvy, nedbalého i podvodného jednání.

 

„Jsem světová jednička napříč vahami. Nebojím se žádného soupeře a nenechám neschopnost svých manažerů či vysílatele, aby mě držely mimo ring. Podal jsem žalobu, abych mohl boxovat a ukázat fanouškům, co si zaslouží,“ komentoval Álvarez své rozhodnutí pro Boxing Scene.

Zdroj: Profimedia


V roce 2018 DAZN převzala boxerskou scénu po HBO a s Álvarezem (53-1-2) uzavřela pětiletou smlouvu na 11 zápasů za astronomickou odměnu 365 milionů dolarů (v přepočtu přes 8 miliard korun). Šampion měl bojovat 2x ročně s garantovanou odměnou 35 milionů dolarů (téměř 800 milionů korun). Jenže od podepsání smlouvy mexický boxer stál v ringu jen třikrát a za první zápas dostal jen 15 milionů dolarů (kolem 335 milionů korun). 

Zdroj: Profimedia


DAZN spolu s promotérem De La Hoyou jen stěží hledají pro boxerskou megahvězdu soupeře, přitom se jich nabízelo hned několik včetně třetího duelu s Gennadijem Golovkinem. V roce 2020 navíc jejich snažení ztížil koronavirus. Boxer se měl do ringu postavit prvně v květnu a následně 12. září, ale ze zápasu sešlo kvůli finančním nesrovnalostem.


Poslední kapku přidala společnost DAZN, když boxerovi nechtěla zaplatit smlouvou garantovanou odměnu, nýbrž jen polovinu. Rozzlobený boxer v úterý podal na zastupující společnosti žalobu u federálního soudu v Kalifornii.

Související obsahZa prohřešky žádá zaplacení zbývající odměny ve výší 280 milionů dolarů (téměř 6,3 miliardy korun), uhrazení poplatku za právníky a rozvázání kontraktu. V budoucnu by rád zkusil štěstí na volném trhu, kde by o něj jistě měla zájem každá promotérská společnost.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Box

Důležité Události