UFC

Start prvního Slováka v UFC je blízko! Připravuji se na říjen, prozradil Klein

Start prvního Slováka v UFC je blízko! Připravuji se na říjen, prozradil Klein
Ĺudovít "Lajoš" Klein | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Lajoš Klein

Jméno Lajoš Klein na česko-slovenské MMA scéně není potřeba představovat. V organizaci OKTAGON vyhrál pět zápasů a patří k největším slovenským talentům. Ikona bojových sportů Attila Végh ho považuje za prvního Slováka, který vstoupí do UFC, a historický milník může nastat už na podzim.

25letý zápasník má do UFC nakročeno už nějakou dobu. Nejblíže byl k debutu tento rok, kdy měl 13. června nastoupit na galavečeru v Kazachstánu. Bohužel vysněný vstup do nejprestižnější MMA organizace světa zhatila koronavirová pandemie.
Nicméně Klein (16-2) s UFC nadále zůstává v kontaktu. Nedávno na sociálních sítích nastínil možnost brzké premiéry a potvrdil ji i v rozhovoru pro televizi Nova: „Dal jsem to [příspěvek], protože stále s UFC komunikujeme a řekli mi, ať jsem připravený na říjen. Oni se snaží ze všech sil, aby mě tam dostali. Takže se připravuji a uvidíme, co z toho bude.“


„Podobné nabídky byly už vícekrát, a nakonec z toho nic nebylo. Je nutné věřit, být připravený a až to přijde podat 100% výkon,“ pokračoval Ĺudovít "Lajoš" Klein o nejistých vyhlídkách.Stejně jako on čeká na šanci, Slovensko čeká na prvního reprezentanta v UFC. Historický milník by pro Kleina znamenal mnoho, ale jeho cílem není prvenství, nýbrž dlouhodobě úspěšná kariéra.
 

„Pro mě osobně by to byl obrovský úspěch. Je to jeden z mých největších snů. Pracuju každý den, abych tam ukázal to nejlepší, co umím a neudělal ostudu. Je těžké se tam dostat, ale ještě těžší se tam udržet,“ řekl Klein.


UFC na říjen plánuje pět galavečerů, z toho čtyři proběhnou na Fight Islandu v Abú Zabí. Klein na sociálních sítích odkazoval právě na ostrov, ale na kterém turnaji by mohl dostat možnost netuší. Stejně tak, ani nemá představu, s kým by se mohl utkat.

Související obsah


„Představu zatím vůbec nemám. Nevím, zda už byly zveřejněny startovky a nevím, kdo by tam v mojí váze mohl být,“ přiznal Klein. Přitom možností je mnoho. Mladý zápasník sice preferuje pérovou váhu, ale v případě lákavé nabídky se nebrání ani těžší kategorii: „Priorita je do 66 kg, ale říkal jsem, že by mohla být i lehká váha (do 70 kg).“


Podle jeho slov s ním UFC do budoucna počítá. Pokud by však debut v roce 2020 nevyšel, má i záložní plán: „Soustředím se na UFC. Když to nevyjde, tak mi stále zbývá jeden zápas ve smlouvě s OKTAGONEM. Když nevyjde jedno, tak vyjde druhé.“

Související obsah

V česko-slovenské organizaci ho vyzval polský provokatér Mateusz Legierski (6-0). Klein výzvu na vyhrocený duel přijal, ale dál jejich spor nepokročil. „Já jsem ten zápas chtěl a přijal jsem ho. Ale momentálně je z jeho strany úplné ticho. Čekám na odpověď a kdyby to vyšlo, bude to titulový zápas v pérové váze,“ okomentoval situaci slovenský talent.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události