Fotbal

Nejde o výhodu, ale o zdraví hráčů! Klopp zkritizoval zrušení pěti střídání

Nejde o výhodu, ale o zdraví hráčů! Klopp zkritizoval zrušení pěti střídání
Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp Zdroj: profimedia.cz

Německý stratég Jürgen Klopp, který dotáhl Liverpool po třiceti letech k anglickému titulu, není spokojen s tím, jak se vedení Premier League postavilo k nové sezoně. Střídání se opět zredukovala na maximálně tři a podle Kloppa to ohrožuje zdraví hráčů.

Koronavirus přerušil sportovní dění po celém světě, a když se fotbalové soutěže opět vrátily, zavedla se možnost až pěti střídání, aby hráči nabitý program zvládli bez problémů.


Do nové sezony toto pravidlo zůstalo ve všech elitních soutěžích kromě Anglie. V Itálii, Španělsku, Německu i Francii se smí střídat pětkrát, pouze v Premier League se vrátili ke klasickým třem střídáním.


A s tím naprosto nesouhlasí lodivod Liverpoolu Jürgen Klopp. "Začneme nejpozději, bude nejnahuštěnější kalendář zápasů. Zdravý rozum velí, aby možnost pěti střídání zůstala," začal svou kritiku Klopp.

Související obsah"Neříkám to proto, že nám to dá výhodu, když máme lepší hráče, které můžeme poslat na hřiště,"
pokračoval. "Není to o výhodě, ale o zdraví hráčů a o vysoké kvalitě všech zápasů. Byl jsem vážně překvapen, když jsem slyšel, že liga je proti tomu (ponechat pět střídání)," uvedl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události