Fotbal

Cena za koronavirus? Podle FIFA přijdou kluby o miliardy korun

Cena za koronavirus? Podle FIFA přijdou kluby o miliardy korun
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv se za současné situace už fotbal pravidelně hraje. Šéf komise FIFA Olli Rehn prohlásil, že koronavirus bude stát kluby cca 14 miliard dolarů (v přepočtu 315 miliard korun).

Podle výpočtů fotbalové FIFA se celková hodnota světového klubového fotbalu pohybuje na částce okolo 40–45 miliard dolarů.

Šéf komise mezinárodní fotbalové federace však počítá, že koronavirus z této hodnoty pořádný kus odkrojí. "Zásadní bude, jestli se podaří vyvinout vakcínu a jestli budeme mít další možnosti boje s pandemií. Ale to je všechno velmi nejisté," řekl pro agenturu Reuters Olli Rehn, který dosavadní ztrátu vyčíslil na částku okolo 14 miliard dolarů (cca 315 miliard korun).

Související obsah

Tato suma se však ještě může změnit. Záležet samozřejmě bude na vývoji koronavirové situaci ve světě. Za současných podmínek se však většina fotbalových lig dokázala rozeběhnout, byť s mnoha i opatřeními proti covidu-19.

Související obsah

"Naše údaje vychází ze současného stavu, ale nemůžeme vyloučit, že se to opět zhorší. Kdyby pandemie v nadcházejícím roce udeřila ještě víc, byla by to samozřejmě naprosto jiná situace," dodává šéf komise FIFA, který je zároven guvernérem finské banky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události