Vodní slalom

Prskavec je počtvrté mistrem Evropy! Zlato z Troji bere i kanoistka Satková

Dvě zlaté medaile cinkly české reprezentaci ve vodním slalomu. Titul evropského šampiona vybojoval kajakář Jiří Prskavec, ve finále kanoistek obsadila první příčku Gabriela Satková, stříbro získala Tereza Fišerová.

Jiří Prskavec potvrdil roli velkého favorita a v disciplíně K1 si připsal čtvrtý evropský titul. Ze semifinále postupoval na třetím místě, závěrečnou jízdou ale všem vypálil rybník.

Druhý Slovinec Peter Kauzer zaostal za českým slalomářem o 52 vteřin. Třetí skončil polský kajakář Mateusz Polaczyk, čtvrtá příčka zbyla na Vavřince Hradilka. Třetí Čech ve finále Vít Přindiš dojel na šestém místě. Nebýt však dvousekundové penalizace na jedné protivodné brance, byl by na stříbrné pozici.

Související obsah

Mezi kanoistkami zazářila Gabriela Satková, která byla o třicet setin vteřiny rychlejší, než nejlepší česká závodnice Tereza Fišerová. Vítězka semifinálové jízdy nakonec brala "jen" stříbro, kterým si však definitivně pojistila účast na odložených hrách v Tokiu.

Na šesté příčce skončila Tereza Knéblová, jež se o bronzovou medaili připravila dvěma penalizacemi a především ztrátou způsobenou minutím jedné z branek a následným dlouhým návratem.

Výsledky ME ve vodním slalomu v Troje:

K1 muži:

1. Prskavec 97.97

2. Kauzer (SLO) +0.52

3. Polaczyk (POL) + 1.09

4. Hradilek +1.55

5. Neveu (FRA) +1.74

6. Přindiš +2.27 (+2)

C1 ženy:

1. Satková 121.75

2. Fišerová +0.30

3. Priouxová (FRA) +8.28

4. Zwolinská (POL) +13.51 (+2)

5. Bauduová (FRA) +14.08 (+6)

6. Knéblová +15.50 (+4)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vodní slalom

Důležité Události