Tenis

Džumhur bude žalovat French Open. Je to obrovský skandál, říká trenér

Džumhur bude žalovat French Open. Je to obrovský skandál, říká trenér
Zdroj: Profimedia

Bosenský tenista Damir Džumhur plánuje zažalovat organizátory French Open. Byl totiž z turnaje vyloučen kvůli pozitivnímu testu jeho trenéra, jenže ten byl pouze falešně pozitivní a druhý test organizátoři nepovolili.

Francouzská tenisová federace uvedla, že dva hráči a jeden trenér měli před turnajem pozitivní test na COVID-19 a další hráči byli ve styku s nakaženou osobou. Celkem bylo vyřazeno 6 hráčů a Damir Džumhur se hodlá bránit soudní cestou.


Pozitivní test totiž vyšel jeho trenérovi Petaru Popovičovi, ale ten koronavirus prodělal již dříve, takže on i jeho svěřenec požadovali druhý test, jelikož byli přesvědčeni, že Popovičův test je falešně pozitivní.

Organizátoři turnaje to však nedovolili a Džumhura z kvalifikace nadobro vyřadili. "Nedostal šanci udělat si druhý test a my jsme si jistí, že byl falešně pozitivní, protože můj trenér má protilátky," řekl bosenský tenista pro web klix.ba. Později na svůj instagramový účet přidal fotku Popovičova testu, který si nechal udělat po příletu do Srbska a byl negativní.


"Je mi velmi smutno kvůli Damirovi. On byl připravený," uvedl trenér Popovič pro L'Equipe. "Jenom tak do diskvalifikovali. Je to obrovský skandál," pokračoval.

Související obsah"Cítili jsme se tak malí a slabí. Jsem si jistý, že kdyby se to stalo většímu hráči, že by mu dali možnost dokázat, že test byl falešně pozitivní. Myslím, že kdyby byl na našem místě Rafa (Nadal), že by dostal druhou a možná i třetí šanci to ověřit. Jsme opravdu znechucení tím, co se nám stalo," vypověděl Popovič. Džumhur už si podle klix.ba najal právníka, který ho bude v případu zastupovat.


Hlavní část French Open začne 27. září. Kvalifikace se rozběhla už v pondělí. Zdeněk Kolář v jejím prvním kole vypadl, naopak Tomáš Macháč i Tereza Martincová do druhého kvalifikačního kola postoupili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události