Hokejista Čechmánek je znovu před soudem, hrozí mu vězení

Bývalý hokejový reprezentační brankář Roman Čechmánek je znovu u soudu. Krajský soud řeší jeho nesplacené dluhy, které si nadělal špatnými investicemi. Zprošťující rozsudek loni na jaře zrušil vrchní soud, a tak Čechmánkovi znovu hrozí vězení. Středeční jednání bylo odročeno a pokračovat se bude v listopadu.

Roman Čechmánek během své hokejové kariéry zářil ve Vsetíně, kde si ho vyhlédla Philadelphia Flyers a poté český brankář odchytal přes 200 zápasů v NHL. Zachytal si i v Německu a Švédsku a bohatou kariéru zakončil v Třinci.

Po hokejové kariéře se dal na podnikání, což ale dopadlo tragicky. Čechmánek investoval například do minipivovaru a restaurace ve Zlíně, ale investice mu nedopadly dobře a dostal se do obrovských dluhů.

Krajský soud ve Zlíně nyní projednává jeho nesplacené dluhy ve výši přibližně 15 milionů korun. Za podvod mu hrozí několik let vězení. Soud už ho dvakrát zprostil viny, ale loni na jaře zprošťující rozsudek vrchní soud podruhé zrušil, a tak je Čechmánek u soudu znovu.

Podle vrchního soudu krajský soud hodnotil Čechmánka příliš nekriticky. Bývalý brankář se bránil tím, že se obohatit na úkor svých věřitelů nechtěl, a myslel si že peníze splatí. Státní zástupce naproti tomu hovoří o nepřímém úmyslu a požaduje Čechmánkovo potrestání.