Hokej

Šampion z Nagana má nové angažmá, bude trénovat na Slovensku

Šampion z Nagana má nové angažmá, bude trénovat na Slovensku
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Bývalý vynikající gólman Roman Čechmánek čelí zajímavé trenérské výzvě. Spolu s krajanem Alešem Bachánkem povede poslední tým Slovenské hokejové ligy – Trnavu.

Hokeji v sedmém největším městě na Slovensku v uplynulém ročníku pšenka příliš nekvetla. Trnavští Gladiátoři skončili v koronavirem přerušené soutěži na posledním místě.

Pozvednout výkony týmu na lepší úroveň má i olympijský šampion, bývalý gólman Philadelphie Flyers či Los Angeles Kings a tronásobný zlatý medailista z mistrovství světa Roman Čechmánek.

Související obsah

Devětačtyřicetiletý rodák z Chrudimi působil coby trenér v druholigovém Valašském Meziříčí či Hodoníně a vedl mládežnické celky ve Vsetíně. V uplynulém roce trénoval tým Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Zdroj: profimedia.cz

"Oba dva přivedl náš nový partner. Naší představou je, že výběr hráčů bude sloužit k doplnění týmu. Stále jsme malý klub, který se nebojí pracovat s mladými. Máme zájem postavit trnavský hokej na nohy," řekla pro hockeyslovakia.sk šéfka Gladiátorů Adriana Hošťovecká.

Související obsah

Čechmánek, který po kariéře díky neúspěšnému podnikání skončil v dluzích a vláčel se po soudech, jde do zahraničí poprvé. Jeho kolega, jenž naposledy vedl Uherský Brod v krajské lize, už kdysi působil v Žilině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.