UFC

Blachowicz usedl na trůn polotěžké váhy. Adesanya zůstává neporažený

UFC 253 v Abú Zabí je dobojováno! Israel Adesanya uhlídal svou neporazitelnost a obhájil titul střední váhy. Před jeho dominantním výkonem se v kleci zrodil nový šampion polotěžké váhy. Jan Blachowicz se konečně dočkal vytouženého pásu, když ukončil Dominicka Reyese.

Našlapané hlavní kartě předcházel úspěšný debut prvního Slováka v UFC Lajoše Kleina, který v druhé minutě ukončil Shanea Younga. Další ukončení před limitem obstaral až Brandon Royval, který uškrtil Kara-France. Následovaly dva titulové duely, které shodně skončily ve druhém kole.Výsledky hlavní karty:


Israel Adesanya vs. Paulo Costa – technický knokaut 2. kolo

Šampion střední váhy v hlavním zápase předvedl neuvěřitelný výkon a dostál svým slovům, že technika je v kleci víc než drtivá síla. Od prvního zaznění gongu skvěle držel vzdálenost a Costu (13-1) trefoval přesnými kopy na přední nohu. Brazilec upustil od tradičního tlaku, přizpůsobil se pro něj nezvyklému tempu.


Soupeře se zprvu snažil vyprovokovat gestikulací či zkřížením rukou za zády, ale namísto útoku se mu dostalo obdobné odpovědi. Provokace ve druhém kole ustaly poté, co Adesanya (20-0) trefil kop na hlavu, kterým Costu otevřel. Šampion následně naplno přebral otěže zápasu a minutu před koncem druhého kola soupeře trefil během výměny úderů hákem, po kterém Brazilec klesl na zem, kde Adesanya práci dokončil.


Adesanya podruhé obhájil titul kategorie do 84 kg a završil druhou desítku vítězných duelů. Úspěch tradičně oslavil tancem ve středu klece, zatímco jeho soka ošetřovali doktoři. Ačkoli zápas doprovázelo hodně zlé krve, po vyhlášení si oba podali ruce a vyjádřili respekt.

Související obsah
Jan Blachowicz vs
. Dominick Reyes – technický knokaut 2. kolo

Oba zápasníci do duelu o volný titul polotěžké váhy nastoupili s rozvahou. S možností pětadvacetiminutové bitvy šetřili energii, úvodní minuty spíše udržovali vzdálenost a občas vyslali nečekaný kop. Blachowicz (27-8) několikrát přesně trefil žebra soupeře, která se po prvním kole zbarvila do ruda.


Ve druhém kole polský ranař nečekané výpady stupňoval a prodlužoval své kombinace. Šikovným zvedákem zlomil Reyesův (12-2) nos, ale Američan se nechtěl vzdát. Blachowicz s vidinou konce zvýšil tempo a nepřestával útočit smrtícími údery. Chvíli před koncem druhé pětiminutovky zasadil rozhodující úder, kterým favorizovaného rivala srazil na zem a ukončil zápas.


Váhovka do 93 kg má tak nového krále. 37letý Blachowicz po šesti letech v UFC konečně usedl na trůn a po Joanně Jedrzejczykové se stal druhým polským zápasníkem/cí, který jej obsadil. Po převzetí vytouženého pásu ihned vyzval bývalého šampiona Jona Jonese, který uvolnil titul a přestoupil do těžké váhy.
 

VIDEO: Jan Blachowicz ukončil Reyese a získal titul:Brandon Royval vs. Kai Kara-France – submise 2. kolo

Duel muší váhy přinesl pořádně divoký začátek, kdy byli oba zápasníci blízko ukončení. Následoval krátký přesun na zem, ale zápas se rychle vrátil do postoje, kde pokračoval v našlapaném tempu. Royval (12-4) neortodoxním stylem pronásledoval Kai Kara-France (21-9-1NC), který na inkasovaná kolena odpovídal tvrdými protiúdery.
 

Rozjetý zápas v úvodu druhého kola ukončila chyba Kara-France. Pokusil se o takedown, který Royval bránil gilotinou. Novozélandský zápasník si tak sám naběhl do škrcení, které po chvíli odporu musel oklepat.
 

VIDEO: Royval nasadil parádní gilotinu:Ketlen Vieirová vs. Sijara Eubanksová – na body

O jediný ženský zápas celého galavečera se postaraly sedmička a třináctka bantamové váhy (do 61,2 kg). Ve vyrovnaném duelu měla navrch Vieirová (11-1), která se jednomyslným bodovým rozhodnutím (29-28, 29-28, 29-28) vrátila zpět na vítěznou vlnu.

Hakeem Dawodu vs. Zubajra Tuchugov – na body

Úvodní zápas hlavní karty přinesl opatrnou patnáctiminutovku. Tuchugov (19-5-1), kterému v rohu stál Chabib Nurmagomedov, si připsal úspěšný takedown a na zemi kontroloval situaci, ale na vítězství to nestačilo. Dawodu (12-1-1) jej přestřílel dvojnásobným počtem signifikantních úderů (61:30) a dva ze tří rozhodčích mu přisoudili již páté vítězství v řadě.

Související obsahVýsledky úvodní Prelims karty:

Brad Riddell vs. Alex da Silva Coelho – na body

Jake Matthews vs. Diego Sanchez – na body

Ľudovít Klein vs. Shane Young – knokaut 1. kolo

William Knight vs. Aleksa Camur – na body

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události