UFC

Polotěžká váha má nového krále. Jones okamžitě naznačil návrat

Polotěžká váha má nového krále. Jones okamžitě naznačil návrat
Jan Blachowicz a Jon Jones Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram UFC

Jan Blachowicz v neděli ráno knokautoval favorizovaného Dominicka Reyese a usedl na trůn polotěžké váhy, který nedávno uvolnil Jon Jones. Nový šampion po získání titulu na bývalého krále nezapomněl, a ještě v kleci ho vyzval. A Jones na výzvu pohotově reagoval.

Blachowicz měl být příštím vyzyvatelem. Jenže krátce poté, co si polský ranař vysloužil titulovou šanci ukončením Coreyho Andersona, se Jones vzdal titulu v kategorii do 93 kg a oznámil přestup do těžké váhy. 37letý Blachowicz se tak místo šampiona střetl s Dominickem Reyesem o volný titul.Ale ani po získání vysněného pásu na odvěkého rivala nezapomněl. Ještě v kleci se dožadoval dříve slíbeného duelu, neboť chce dokázat, že on je tím pravým šampionem. Skalp žebříčkově nejlépe hodnoceného zápasníka světa by byl třešničkou na jeho dlouholeté kariéře.

Související obsah


„Mám v hlavě jen jednoho soupeře. Jone Jonesi kde jsi? Nebuď srab, já jsem tady,“ nesla se slova nového šampiona prázdnou halou na Fight Islandu. Blachowicz je potvrdil i na pozápasové konferenci.A Jones reagoval. „Byli byste naštvaní, kdybych se vrátil a rychle si vzal svůj titul zpět?“ napsal Jones na Twitter krátce poté, co shlédl, jak jeho bývalou divizi ovládl rival Blachowicz, se kterým se měl v minulosti utkat.

Související obsahJones je na sociálních sítích hodně aktivní, a tak je možné, že zůstane jen u slov. V takovém případě Blachowicz označil za soupeře Thiaga Santose, kterému před sérií pěti vítězství podlehl na galavečeru Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události