UFC

V Polsku vítali nového šampiona! Na letišti čekal skandující dav fanoušků

Když Jan Blachowicz jako druhý Polák v historii získal titul UFC šampiona, doufal, že celá domovina oslavuje. O nadšení svých fanoušků se sám přesvědčil už krátce po příletu, kdy na něj v letištní hale čekal dav skandujících fanoušků.

„Janek Blachowicz, Janek Blachowicz,“ neslo se halou, ve které stál 37letý MMA zápasník s titulem šampiona kolem ramen a obklopen davem fanoušků.Blachowicz se stal druhým Polákem v historii, který v UFC usedl na trůn. Prvenství patří Joanně Jedrzejczykové (16-4), která držela titul slámové váhy v letech 2015-2017. Pětkrát jej úspěšně obhájila až do zápasu s Rose Namajunasovou (9-4) v listopadu 2017.Nový šampion na titul čekal dlouhé roky. Do UFC přišel jako šampion polské organizace KSW v roce 2014. Z prvních šesti zápasů vyhrál jen dva, následně se začal probojovávat žebříčkem vzhůru.

Sérii čtyř vítězství přerušil až Thiago Santos, který Blachowicze ukončil na galavečeru v Praze. Poté jeho kariéra nabrala znovu správný směr a po třech vítězstvích se v neděli 27. září střetl s Dominickem Reyesem (10-2) na UFC 253.


VIDEO: sestřih titulového zápasu Blachowicz vs. Reyes

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události