Fotbal

Jaká byla Coufalova premiéra? Znovu se Součkem, i srovnání s legendou

Jaká byla Coufalova premiéra? Znovu se Součkem, i srovnání s legendou
Zdroj: twitter/@WHUFC_News_6

Skvělou premiéru má za sebou obránce Vladimír Coufal. V nedělním zápase proti Leicesteru totiž nastoupil v základní sestavě West Hamu a zářil. V záloze pak před ním opět úřadoval Tomáš Souček. Oba čeští borci tak pomohli k jasnému vítězství Kladivářů 3:0.

To tu dlouho nebylo! V základní sestavě týmu z Premier League figurovali hned dva Češi. Naposledy jsme takový obrázek mohli sledovat během působení Tomáše Rosického a Petra Čecha v Arsenalu. To už je však pět let stará záležitost.

Vladimír Coufal má za sebou navíc skvělou premiéru v dresu West Hamu. Neúnavně lítal po pravé straně a několikrát skvěle ubránil hlavní ofenzivní hvězdu Lišek Jamieho Vardyho. Tomáš Souček pak zase vše jistil ve vzduchu, kde vyhrál snad většinu hlavičkových soubojů.

  

Související obsah

Během zápasu se na sociálních sítích dokonce objevil tweet, že si Coufal svým výkonem říká o Zlatý míč. V následných komentářích se pak objevil názor, že by si Kladiváři měli koupit celou Slavii.


 

Coufal byl také přirovnán k Pablovi Zabaletovi jen s tím rozdílem, že má výrazně lepší kondici a tempo. Množila se ale další srovnání. Mimo jiné si někteří vzpomněli na časy, kdy obranu tužil jiný Čech – Tomáš Řepka.

A nezůstalo jen u těchto dvou, Coufala hned několik úživatelů na twitteru označilo, že je český Cafu. Kdo by si nevzpomněl na legendárního "Il Pendolina", který kromě brazilské reprezentace tvrdil zadní řady AS Řím či AC Milán.

Není divu. Coufal je často vidět pomělu až u rohového praporku na polovině soupeře, umí rozdat balony, posadit centr na hlavu, ale hlavně – okamžitě se vrátit na svou pozici a zastavit útok protivníka. 

Každopádně, představení obou českých borců napomohlo  významnou měrou West Hamu, aby dokázal porazit favorizovaný Leicester na jeho vlastním stadionu 3:0.

Český obránce tak prožil podobně povedený debut jako Souček a strhl na sebe pozornost. Není divu, udržet proti Foxes nulu na jejich stadionu se počítá.


Premier League:

Leicester - West Ham 0:3 (0:2)
Branky: 14. Antonio, 34. Fornals, 83. Bowen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události