Box

Boxer Wilder se rozloučil s trenérem. Za vhození ručníku dostal vyhazov

Boxer Wilder se rozloučil s trenérem. Za vhození ručníku dostal vyhazov
Wilder vyhodil trenéra Marka Brelanda Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Deontay Wilder

Bývalý šampion Deontay Wilder učinil důležité rozhodnutí. Ze svého rohu vyhodil dlouholetého trenéra Marka Brelanda, který ukončil únorový zápas s Tysonem Furym vhozením ručníku do ringu.

Breland byl tím, kdo v druhém zápase s Tysonem Furym (30-0-1) vhodil do ringu ručník, a ukončil tak sedmikolové utrpení. Ačkoli těžkým rozhodnutím chránil zdraví svého svěřence, Wilder (42-1-1) se proti němu ostře vymezil a podpořil ho i druhý trenér Jay Deas.Wilder mezi provazy sází na jediný úder, kterým ukončil již 41 soupeřů. Vhozením ručníku přišel o možnost trefit smrtící pravačku a zvrátit průběh zápasu. Tým o jeho strategii dobře ví a navíc se před zápasem domluvil ať duel nezastavují.

Osm měsíců po ztrátě titulu učinil zásadní krok pro svou kariéru a dlouholetého trenéra vyhodil z týmu. Kdo jej v rohu nahradí zatím není známo, ale je jisté, že do třetího zápasu s Tysonem Furym jej nedoprovodí.

Související obsahOlympijský medailista a trenér Mark Breland stál po boku Bronzového Bombarďáka po celou jeho kariéru. Spolu dosáhli 42 vítězství a jedné remízy. Po první prohře se jejich cesty rozešly. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události