UFC

Hříšník Jones šel s pravdou ven! Schovával se před antidopingovkou

Hříšník Jones šel s pravdou ven! Schovával se před antidopingovkou
Jon "Bones" Jones Zdroj: Profimedia

Žebříčkově nejlépe postavený MMA zápasník světa Jon Jones po letech potvrdil historku o tom, jak se skrýval před antidopingovou kontrolou. Dokonce prozradil, jaká zakázaná látka mu tehdy v krvi kolovala.

Jones (26-1-1NC) i jeho trenéři roky historku vyvraceli. Příběh z roku 2015 však detailněji popsal bývalý zápasník a MMA analytik Chael Sonnen.
 


Podle něj USADA (Americká anti-dopingová agentura), která pro UFC zajišťuje testování atletů, Jonese navštívila při tréninku v jeho domácím Jackson Wing Gymu v Novém Mexiku. V té době bylo v tělocvičně jen pár lidí – Jones a jeho trenéři. Zápasník si nežádané návštěvy všiml už na parkovišti a jeho tým ho schoval pod klecí, ve které před chvílí trénovali.

Související obsah

V té době UFC zápasníci ještě nebyli vázaní nutností udávat denně svou polohu, jako dnes. Kontroly byly naprosto náhodné a v případě, že je agentura nezastihla, zkrátka odešla bez vzorků.
 

Z historky se stal mýtus, který nyní bývalý šampion polotěžké váhy potvrdil při online roztržce s Israelem Adesanyou, kterého z dopingu podezřívá kvůli zvláštně vypadajícímu prsu. Jones se přiznal, a ještě doplnil detaily.

Související obsah„Já jsem se schovával před Nevadskou státní atletickou komisí, nikoli USADA a bylo to roky zpět,“
napsal Jones na Twitter a přidal i důvod: „Kouřil jsem trávu a bál jsem se, že bych neprošel testem. To je pravda a teď ji každý zná.“

Tehdy Jones unikl, ale proti pravidlům se během své kariéry provinil víckrát, než by zápasníkovi jeho velikosti příslušelo. Za působení v UFC byl několikrát zbaven titulu kvůli pozitivním nálezům na doping či drogy. Dodnes zůstává jedním z nejčastěji testovaných zápasníků.

Související obsah

Co bude s historicky nejmladším UFC šampionem dál, není jisté. Nedávno se vzdal titulu v kategorii do 93 kg a oznámil přestup do nejtěžší kategorie. Nyní přibírá na váze, ale kdy se do klece vrátí, je velkou neznámou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události