Dostihy

Taxis si vyžádal další oběť. Sottovento slavný skok nepřežil

Letošní Velká pardubická byla velmi specifická. Kvůli koronavirové pandemii se poprvé jela bez přítomnosti diváků a pochmurnou atmosféru podtrhla tragédie v hlavním závodu. Slavný Taxisův příkop se stal osudným hnědákovi Sottoventovi.

Taxisův příkop je nejnáročnější překážka Velké pardubické, která do letošního závodu stála život 24 koní. Poslední, kdo ji nezvládl, byl v roce 2018 Vicody.


Přestože překážka se v roce 1993 upravovala, aby byla pro koně méně nebezpečná, čtyři koně od té doby Velký Taxisův příkop nezdolali s fatálními následky. Letos k nim bohužel přibyl další.


Hnědák Sottovento patřil k favoritům závodu, jenže před Taxisem se málo odrazil a do příkopu spadl po hlavě. Pád mu způsobil smrtelná zranění, takže se stal již 25. obětí této nebezpečné překážky, na které se žádný jiný závod nejezdí, a ani se na ní netrénuje.

Související obsah


Sottovento patřil do stáje slavného žokeje Josefa Váni, který Velkou pardubickou v sedle třech různých koní vyhrál celkem osmkrát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Dostihy

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.