Esport

Češi ovládli slovenské mistrovství! Hráči si rozdali téměř 200 tisíc

Češi ovládli slovenské mistrovství! Hráči si rozdali téměř 200 tisíc
Zdroj: esuba.eu

MSR v elektronických sportech je každoročně jednoznačně největším herním eventem pořádaným na Slovensku. Tentokrát se ale soutěžilo vše pouze v online režimu a z velkých výher se radovali zejména hráči z České republiky.

Esportové scény Česka a Slovenska jsou úzce propojené a je tedy zcela běžné, že české turnaje hrají Slováci a ty slovenské zase Češi. Z 12 vítězů letošního slovenského šampionátu pocházelo z Česka hned 11 z nich. Jediný slovenský vítěz byl člen týmu Eclot Gaming Adam „ZEDc“ Bartko.

O víkendu se soutěžilo hned ve čtyřech hrách: střílečce Counter-Strike: Global Offensive, MOBA hře League of Legends, fotbalovém simulátoru FIFA 20 a karetní hře Hearthstone. Dohromady si ti nejúspěšnější gameři rozdali 3 350 euro, tedy skoro 200 tisíc korun.

Související obsah

Vůbec nejdotovanějším turnajem (3 500 euro) byl ten v střílečce CS:GO, kde za jasného favorita platil tým eSuba, ale na záda mu měly dýchat celky Enterprise, ECLOT či eEriness. Zkušený tým eSuby potvrzoval roli favorita až do samotného finále, když ve čtyřech sériích neprohrál jedinou z osmi map. V onom grandfinále ale nakonec překvapili zástupci ECLOT, kteří si po výhrách 22:19 a 16:12 vybojovali pohár pro vítěze.

Herní klub eSuba patřil do pozice jasného favorita i v druhém nejsledovanějším turnaji - v League of Legends. V této hře eSuba dlouhodobě dominuje a mimo jiné zvítězila i v posledních třech sezonách nejprestižnější tuzemské ligy Hitpoint Masters. Dominanci potvrdili eSubáci i zde a v turnaji si pro vítězství došli díky pěti vyhraným sériím v řadě. 

Související obsah

Hearthstone se hraje stylem jeden na jednoho a do finálového karetního souboje se kvalifikovalo šestnáct nejlepších. Celý turnaj nakonec ovládl hráč ECLOT Matyáš „Matty“ Kalužný. V turnaji Matty totiž předvedl suverénní jízdu, kterou nepřerušil ani finálový střet se zástupcem Entropiq Faelim, ten totiž vyhrál poměrně jasně 3:1.

Vůbec poslední velký turnaj domácí scény se na MSR uskutečnil i ve hře FIFA 20. Esportoví hráči totiž pomalu přechází na nový ročník a pro ten předchozí tak šlo o velkolepé rozloučení. Nejúspěšnější byl nakonec hráč z týmu Entropiq Štěpán "RIIJK" Sobocki, který předčil i zástupce Viktorky Plzeň, Sigmy Olomouc, Spartaku Trnava či Slovanu Bratislava. 

Celý turnaj občas probíhal i na čtyřech frontách zároveň a produkce byla tak o to složitější. Nakonec ale vše proběhlo podle plánu a všechny soutěže se odehrály dle původního plánu. Hráči sice hráli ze svých domovů, ale organizátoři zajistili alespoň profesionální zázemí pro komentátorské týmy, takže napínavé momenty fanoušci užívali plnými doušky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události