Esport

Worlds v období pandemie: MS v Šanghaji nabírá na obrátkách

Worlds v období pandemie: MS v Šanghaji nabírá na obrátkách
Zdroj: LOL Esports

“Worlds” je zkrácený název pro výraz World Championship, tedy Světový šampionát. O jakou hru se jedná? Řeč je o jednom z nejúspěšnějších titulů dnešní doby: League of Legends. A kde je úspěch, tam proudí i davy fanoušků a samozřejmě i hromada peněz.

Slavné LoL snad ani není třeba představovat, shrňme si však alespoň v rychlosti, o co se jedná. Žánrově League of Legends spadá do kategorie MOBA her (multiplayer online battle arena). Hráči si na začátku zápasu zvolí své šampiony, z nichž každý má trochu jiné schopnosti.

 

Poté se v souboji pět na pět utkají se soupeřícím týmem o to, kdo jako první zničí soupeřovy věže a zničí nepřátelskou základnu. Průběh hry může být opravdu různorodý. Někdy je vše hotovo za dvacet minut a jindy trvá jedno utkání třeba až hodinu.

 

Související obsah

 

Turnaj Worlds má ve světě League of Legends již desetiletou tradici a jubilejní ročník připadl právě na pandemií zchvácený rok 2020. Kde se jiné turnaje ruší, Worlds probíhají alespoň částečně podle plánu. Turnaj probíhá za přítomnosti jen několika diváku ve studiu a z důvodu pandemických restrikcí se nemohou zúčastnit pozvané vietnamské celky. 

 

Diváci jsou při sledování odkázáni na kanál vývojáře hry Riot Games na platformách jako YouTube či Twitch. Samotná utkání se konají v šanghajském Media Tech Studio s vyvrcholením finále na fotbalovém stadionu Pudong.

 

 

Na Worlds se mezi sebou utkají jen ti nejlepší z nejlepších a jen kvalifikace na samotný šampionát je pro velkou část týmů velkolepou odměnou za práci v průběhu celé sezóny. 

 

V tuto chvíli se již dohrávají základní skupiny, ze kterých se týmy snaží probojovat do playoffs. Skupiny jsou celkem čtyři a hraje se stylem „každý s každým“, přičemž postupují dva nejúspěšnější týmy z každé skupiny. Skupinová fáze se dohraje již dnes, kdy se odehraje šest zápasů, z nichž první odstartuje v 10:00.

 

Související obsah

 

Ve čtvrtek 15.10. lze od 12:00 sledovat první hru čtvrtfinále. Do této části by se mělo dostat celkem 8 týmů a postupuje se skrze pavouka. V každém duelu půjde o 3 výhry pro postup a poražení poletí rovnou domů. Semifinále je poté naplánováno na víkend 24. až 25.10. a finále se uskuteční v sobotu 31.10. od 11:00.

 

O co se vlastně hraje? Přesná částka, kterou organizátoři letos do turnaje propustí, zatím není známa, ale každý rok si týmy rozdají přes 50 milionů korun. Máme se na co těšit!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události