Hokej

Kluby extraligy chtějí povolit alespoň tréninky, pošlou dopis Prymulovi

Zástupci extraligových mančaftů chystají otevřený dopis ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi. Cílem je, aby vláda povolila celkům alespoň tréninky v arénách, pokusí se však vyjednat i obnovení zápasů.

Informaci přinesli zástupci Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) na mimořádné valné hromadě. Hokejisté se nemohou připravovat na ledě, vládním nařízením je sport v uzavřených arénách zakázaný.

"V případě, že by opatření zastavit profesionální soutěže mělo být prodlouženo, je sezona Tipsport extraligy zásadním způsobem ohrožena z termínových důvodů, které se ještě více promítnou do ekonomického hlediska ztrát z neodehraných utkání," stojí v prohlášení klubů, které chtějí divákům přinést extraligový hokej alespoň prostřednictvím přenosů.

Související obsah

Sport má v reakci na počty nakažených koronavirem útrum do 25. října. Výjimku mají jen mezinárodní klání. Jakékoliv aktivity ve vnitřních prostorách jsou zakázané, týmy se tak mohou připravovat pouze venku, v omezených skupinkách a za přísných pravidel.

Nová opatření přijatá českou vládou už donutila například vedení Liberce a Zlína k tomu, aby sáhlo z ekonomických důvodů k rozpuštění ledu v arénách, které slouží pro tréninky a zápasy mládeže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události