UFC

Odkládaná bitva je tu! Kdo vybojuje právo vyzvat šampiona pérové váhy?

V neděli 18. října se na UFC Fight Night 180 konečně uskuteční už několikrát odložený duel mezi Brianem Ortegou a Chan Sung Jungem, který je ve světě MMA znám jako Korejská Zombie. A co víc, vítěz zmíněného duelu má přislíbenou titulovou šanci.

Rivalové se měli utkat už na konci roku 2019, ale Ortega ze zápasu odstoupil kvůli poraněnému kolenu. O téměř rok později k zápasu dvojky a čtyřky pérové váhy konečně dojde a Dana White přislíbil, že vítěz dostane právo vyzvat úřadujícího šampiona Alexandera Volkanovskiho (22-1)„Bude to jednoznačný vyzyvatel č.1. Ten zápas měl proběhnout už dávno a konečně je tu. Se vším tím šílenstvím kolem a šílenostmi, které se v našem byznysu stávají, je tu konečně Zombie vs. Ortega. Jednoznačně vítěz tohoto zápasu dostane příště šanci na titul,“
potvrdil Dana White pro ESPN.

Související obsah

A čím si takové privilegium ranaři vysloužili? Oba v oktagonu podávají skvělé výkony, které je dostaly až do TOP 5 kategorie do 66 kg. Ortega (14-1-1NC) v kleci prohrál jen jednou, a to svůj poslední zápas v roce 2018 o titul s Maxem Hollowayem (21-6), který ukončil doktor. Před tím ničil jednoho soupeře za druhým. Do klece se vrátí po dlouhých 679 dnech, během kterých na chvíli sešel z cesty zápasníka, ale nyní před vzkazuje, že znovu našel správný směr.

Zdroj: Profimedia


I Korean Zombie (16-5) měl šanci získat pás šampiona. V roce 2013 se utkal s tehdy úřadujícím José Aldem (28-7), ale pěsti brazilské legendy ho zastavily. Následovala téměř čtyřletá pauza, neboť Chan Sung Jung v Koreji nastoupil do vojenské služby. V roce 2017 se ke kariéře MMA zápasníka vrátil a nasbíral tři vítězství a všechny ukončením před limitem. Prohrál jen s Rodriguezem, když vteřinu před koncem pětikolové bitvy inkasoval tvrdý loket.

Zdroj: Profimedia


Schyluje se k velkolepé bitvě, od které lze čekat pořádnou štípanou. O tom svědčí i počet nasbíraných bonusů za výkony večera. Ortega 50tisícovou odměnu dostal šestkrát a Korejská Zombie už osmkrát, čímž stanovil rekord pérové váhy. 


Oba zápasníci předvádí atraktivní zápasy ve vysokém tempu a jejich brada snese neuvěřitelný počet úderů. Ortega má kromě postoje v záloze i skvělou práci na zemi. V brazilském jiu-jitsu drží černý pás.
 

Související obsah

Duel je navíc opepřen incidentem mimo klec. V zákulisí galavečeru UFC 248 Ortega, tehdy žijící divoký život hvězdy, profackoval korejského rappera Jay Parka, který Jungovi pomáhá jako překladatel.
 

A co si rivalové vzkázali na tiskové konferenci před zápasem?

Ortega: „Můj styl, jeho styl, způsob, kterým se střetneme. Doufám, že v Abú Zabí mají dobré nemocnice, protože na konci večera tam oba skončíme.“


Korejská Zombie: „S Brianem to není osobní…Není to pro Jaye ani pro nikoho jiného. Je to byznys a já tam půjdu a udělám svou práci…Ortega nikdy nebyl ukončen. Holloway ho trefil 300krát a já se nebudu snažit být prvním. Nesoustředím se na knokaut, ale na výhru.“


Hlavní karta UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie

Brian Ortega vs. Chan Sung Jung – pérová váha

Katlyn Chookagian vs. Jéssica Andrade – muší váha

Jimmy Crute vs. Modestas Bukauskas – polotěžká váha

Cláudio Silva vs. James Krause – velterová váha

Thomas Almeida vs. Jonathan Martinez – pérová váha

Zdroj: Nova Sport

Další galavečer ze Zápasnického ostrova sledujte v neděli 18. října živě od 1:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události