UFC

Ortega pohlédl do očí Korejské Zombie. Bitva přijde za tři dny

Blíží se další galavečer z Fight Islandu a s ním přišel i předzápasový staredown. V kleci umístěné přímo na pláží si do očí pohlédli aktéři hlavního zápasu Brian Ortega a Chan Sung Jung přezdívaný Korean Zombie.

V Abú Zabí se v neděli 18. října uskuteční UFC Fight Night 180. Tři dny před galavečerem přišel na řadu tradiční staredown, který se konal v ukázkové kleci, postavené přímo na pláží ostrova Yas.

Při západu slunce si do očí pohledly hvězdy pérové váhy Brian Ortega (14-1-1NC) a Korean Zombie (16-5), které čeká už jednou odložená bitva. I přes značnou rivalitu se střetnutí obešlo bez komplikací, ale ruku si soupeři nepodali.

Související obsah


A jak si jeho soupeř vysloužil svou přezdívku? Chan Sung Jung si své druhé jméno vysloužil schopností vytvářet neustálý tlak i přes děsivé údery, které v kleci inkasuje. Jde dopředu jako pochodující nemrtvý, který nezná bolest. "Myslím, že je to nejlepší přezdívka v celém MMA," komentoval Jung v roce 2013.
 

Ortega, který má bradu rovněž jako ze železa, soupeřovu vůli konečně pozná na vlastní kůži. Střetnout se měli už v roce 2019, ale Američan tehdy odstoupil kvůli zranění. Nyní půjde do zápasu s velkou nevýhodou. Jeho hlavní trenér Rener Gracie s ním do Abú Zabí neodletěl, protože byl pozitivně testován na koronavirus.
 

Související obsah

Těsně před hlavním zápasem se do klece postaví dámy. Bývalá šampiona slámové váhy Jéssica Andradeová (20-8) se po dvou porážkách vrátí do muší váhy, kde vyzve Katlyn Chookagianovou (14-3).
 

Hlavní karta UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie

Brian Ortega vs. Chan Sung Jung - pérová váha

Katlyn Chookagianová vs. Jéssica Andradeová - muší váha

Jimmy Crute vs. Modestas Bukauskas - polotěžká váha

Claudío Silva vs. James Krause - velterová váha

Thomas Almeida vs. Jonathan Martinez - pérová váha

Zdroj: Nova Sport

Osmý galavečer z Fight Islandu sledujte v neděli 18. října živě od 1:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události