Tenis

Ostravský turnaj přišel o další českou tenistku, Vondroušová má Covid-19

Ostravský turnaj přišel o další českou tenistku, Vondroušová má Covid-19
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Markéta Vondroušová se musela odhlásit z nadcházejícího turnaje v Ostravě. Během pátku totiž obdržela pozitivní výsledek testu na koronavirus.

"Moc mě to mrzí, ale nedá se nic dělat. Cítím se docela dobře, tak snad to tak zůstane," uvedla Vondroušová v tiskové zprávě. Pro ostravský turnaj je to další z řady nepříjemných zpráv.


Během čtvrtka oznámila Petra Kvitová, že kvůli několika drobnějším zraněním a celkové únavě se z turnaje rovněž odhlašuje a již dříve turnaj přišel o předtím přihlášené grandslamové šampionky Keninovou, Muguruzaovou a Kerberovou.


Na turnaji se i tak představí řada skvělých tenistek jako světová pětka Svitolinová, grandslamová šampionka Azarenková a z Češek se v hlavní soutěži ukáží Karolína Plíšková, Karolína Muchová a také Barbora Strýcová, která zaujala jakožto první náhradnice volné místo po Vondroušové.

Související obsahKvalifikace začíná již tento víkend a hlavní soutěž vypukne v pondělí. Turnaj se bude konat i přes celorepublikový zákaz sportovních akcí, jelikož Národní sportovní agentura u hlavní hygieničky Rážové vyjednala výjimku.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události