Fotbal

Egyptský dědeček stanovil nový rekord. Profi ligu hrál v 74 letech

Egyptský dědeček stanovil nový rekord. Profi ligu hrál v 74 letech
Zdroj: Twitter @King_Fut

Ezzeldin Bahader je novým světovým rekordmanem zapsaným v Guinessově knize rekordů. Bahader hrál profesionální fotbalovou soutěž těsně před svými 75. narozeninami.

Bahader má čtyři děti a šest vnoučat. Zatímco jeho děti jsou již ve sportovním důchodu, on letos v lednu podepsal profesionální smlouvu a stal se nejstarším fotbalistou na světě.


Bahader podepsal profesionální kontrakt s klubem z Města 6. října a v třetí egyptské lize nastoupil již v březnu. Tehdy měl na ruce kapitánskou pásku a proti týmu Genius dokonce skóroval z penalty.Aby mu byl rekord nejstaršího profesionálního fotbalisty uznán, musel nastoupit ještě k jednomu utkání a kvůli koronavirové pandemii čekal až do tohoto víkendu. V sobotu nastoupil proti El Ayatu, ale tentokrát svou penaltu neproměnil a jeho tým prohrál 2:3. Nicméně Bahader odehrál celých 90 minut, a tak se do Guinessovy knihy rekordů dostal. Zápasu přihlížela i jeho vnoučata.


Třetího listopadu Bahader oslaví 75. narozeniny. Dosavadním rekordmanem byl izraelský brankář Itzhak Hayk, který se loni postavil do brány v 73 letech. Jeho tým tehdy prohrál 1:4.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události