Fotbal

Chovanec okomentoval své odvolání. Takový konec jsem si nepředstavoval

Chovanec okomentoval své odvolání. Takový konec jsem si nepředstavoval
Zdroj: Profimedia

Jozef Chovanec byl v pondělí odvolán z funkce předsedy komise rozhodčích FAČR. V dopise médiím zmínil, že rozhodnutí respektuje, ale mrzí ho za jakých okolností k odvolání došlo.

V rámci korupční kauzy v českém fotbale padlo i jméno Jozefa Chovance. Ten sice není vyšetřován policií, ale podle policejní zprávy zveřejněné na webu Lidovky.cz na popud Romana Rogoze změnil nominaci rozhodčích na jeden zápas Slavoje Vyšehrad. V pondělí byl odvolán z funkce.


Chovanec se rozhodl vyjádřit se k situaci prostřednictvím dopisu médiím. "Rozhodnutí výkonného výboru plně respektuji, byť mě velmi mrzí, za jakých okolností k němu došlo. Svoji práci jsem se i s pomocí kolegů snažil vykonávat s tím nejlepším svědomím a rovným přístupem ke všem - jak samotným rozhodčím, tak domácím klubům, kterým bych i tímto rád vyjádřil upřímný dík za více než dva roky trvající spolupráci a vzájemný respekt při mnoha setkáních," napsal bývalý hráč a trenér pražské Sparty i reprezentace.

Související obsah


"Všem rozhodčím jsem ve své funkci vždy vyjadřoval maximální podporu a s kolegy v komisi rozhodčích jsem se snažil dělat všechno pro to, aby měli optimální podmínky pro práci a další růst. Ranilo mě, že několik jmen z listiny pro profesionální soutěže je nyní spojeno v souvislosti s policejním vyšetřováním," zmínil, že několik rozhodčích v kauze je vyšetřováno za přijetí úplatku.

Prohlédněte si celý záznam z tiskové konference FAČR, kde došlo k odvolání Chovance a jeho komise:


"Za výrazného přispění Ligové fotbalové asociace a FAČR došlo k významnému posunu projektu videorozhodčích (VAR) do zápasů domácí profesionální scény a také k doškolení potřebného počtu rozhodčích tak, aby česká nejvyšší scéna mohla v dostupné době v režimu VAR absolvovat všechny zápasy v rámci celého ligového kola. V době, kdy jsem předsedal komisi, dostala v nejvyšší soutěži šanci řada mladých a talentovaných rozhodčích a někteří z nich byli posunuti až na mezinárodní listinu FIFA, kde mohou dělat další výkonnostní progres," uvedl úspěchy, kterých ve funkci dosáhl.


"Ve své funkci končím za úplně jiných okolností, než si kdokoliv z nás uměl představit. I tak bych chtěl touto formou poděkovat za spolupráci všem kolegům z komise, FAČR, LFA a znovu také všem domácím klubům. Považoval jsem za čest, že mohu komisi vést," rozloučil se Chovanec.

Související obsah

O údajné schůzce s Rogozem, po které měl změnit nominaci rozhodčích na zápas Vyšehradu, se nijak nezmínil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události