MotoGP

Vzal si jezdec MotoGP steroidy kvůli modelingu? Závodník se brání

V MotoGP se stále řeší dopingový skandál Itala Andrey Iannoneho. Nově mu hrozí trest na 4 roky, který by pro něj zřejmě znamenal konec kariéry. Steroidy prý mohl vzít kvůli reklamě na spodní prádlo.

Instagramový účet závodníka Iannoneho připomíná spíše konkurz do modelingové agentury a právě vypracované tělo mohlo být důvodem, proč si steroidy vzal.
 

Zajímavostí je, že v řízení Mezinárodní federace motocyklistů vystupuje Jan Šťovíček, ředitel autobklubu České republiky. V minulosti zastupoval tento expert na sportovní právo například Martinu Sáblíkovou u Mezinárodní sportovní arbitráže v Riu de Janeiro.


"Já samozřejmě nemůžu vyloučit ani tuhle variantu, já osobně tomu říkám a setkal jsem se s tím už mnohokrát - takzvaný doping z blbosti," odpovídá trefně prezident Autoklubu ČR a sportovní právník.

 

Související obsah

Proti původní stopce na 18 měsíců se odvolal, jeho obhajoba ale příliš neuspěla.


„Věřím, že pravda se nakonec prokáže. Nic špatného jsem neudělal, steroidy pocházejí z kontaminovaného masa,“ brání se závodník Andrea Iannone.

 

Nikdo z jezdců, kteří bydleli na stejném hotelu ale podobný problém neměl a v oblasti se kontaminované maso nepotvrdilo. 31letému Iannonemu tak hrozí čtyřletý trest.
 

Související obsah


"Je velmi reálně, že takový trest ve finále padne a pak by to asi znamenalo konec jeho kariéry - bohužel," dodává Šťovíček.

Rozhodnout by se mělo v polovině listopadu.

Richard Wagner, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události