Češi tleskali gólu z 56 metrů! Proti Feyenoordu se kopaly tři penalty

Evropská fotbalová liga ve druhých zápasech základních skupin přinesla několik divokých zápasů, gól ze 60 metrů i vítězství díky třem penaltám. Stoprocentní zůstává 7 týmů. Mezi nimi i AC Milán, Benfika Lisabon, Arsenal či Villareal. Zato Sparta je bez bodu a má i nejhorší obranu.

Ač se pražské Slavii nedařilo a nedala ani penaltu, nakonec vyválčila v duelu s Bayerem Leverkusen cenné tři body. Rozhodující gól proti oslabenému soupeři dal 10 minut před koncem Peter Olayinka. Slavii nahrál i druhý výsledek skupiny C, kde Nice porazilo Berševu 1:0.

Pražská Sparta dostala na San Siru tři góly a společně s tureckým Sivassporem má zatím díky sedmi inkasovaným brankám nejhorší obranu v celé Evropské lize. Letenští jsou ve skupině H bez bodu. To Celtic Glasgow dokázal uhrát na hřišti OSC Lille remízu 2:2, i když vedl v první půli už 2:0.

Další český zástupce Slovan Liberec klesl po prohře 1:5 v Bělehradě na průběžnou třetí příčku za Crvenu Zvezdu. Bez ztráty bodu je německý Hoffenheim, který i bez českého obránce Pavla Kadeřábka deklasoval Gent na jeho hřišti 4:1.

Neuvěřitelný gól dal v zápase Omonie Nikosie s PSV Eindhoven domácí Jordi Gomez, který se trefil báječnou střelou z 56 metrů! Nikosia, v jejíž sestavě hrají i dva čeští obránci Jan Lecjaks a Michale Lüftner však vedení neudržela a v šesté minutě nastavení padla. Na čele skupiny E je Granada, která doma remizovala s PAOKem Soluň 0:0.

Ve skupině G jsou zatím stoprocentní Leicester i Braga. Leicester si dojel pro vítězství 2:1 na hřiště AEK Atény a skóroval z penalty i Jamie Vardy. Braga pak uhrála jisté vítězství v Luhansku, kde už po 11 minutách vedla 2:0 a domácí jen v závěru snížili.

Podobně svým soupeřům ve skupině I odskočili i Villarreal a Maccabi Tel Aviv. Španělská „žlutá ponorka“ sice v Karabachu prohrávala 10 minut před koncem 0:1, pak ale třemi góly otáčeli výsledek Pino a Alcacer. Ke smutku českých fanoušků drží  zatím stoprocentní bilanci i izraelský Maccabi Tel Aviv, který otočil na hřišti tureckého Sivassporu z 1:0 na konečných 1:2. Izraelské fotbalové kluby pomalu navyšují koeficient a ohrožují českou pozici v nasazování do evropských pohárů.

Arsenal si doma pohrál s irským Dundalkem

Arsenal splnil roli favorita a dal irskému Dundalku doma tři góly. Gunners jsou zatím stoprocentní, stejně jako norské Molde, kterému stačil jediný gól na zisk tří bodů v duelu s Rapidem Vídeň.

Royal Antverpy doma dokázaly udolat Tottenham Hotspur 1:0 a vedou skupinu J. Naopak Ludogorec Razgrad, který propustil trenéra Pavla Vrbu nemá po prohře 3:4 v Linci ještě ani bod a nepomohl mu ani hattrick Manua.

Feyenoord doma musel vytrpět debakl od rakouského Wolfsbergeru, hosté vítězství 4:1 uhráli i díky třem proměněným penaltám a posunuli se na čelo skupiny K.

Ve skupině F je stoprocentní nizozemský Alkmaar, který nastřílel Rijece čtyři góly. Souboj San Sebasianu a Neapole pro sebe rozhodli Italové díky tečované trefě Politana ze začátku druhé půle.

Neapoli stačil v San Sebastianu jediný gól

Benfica Lisabon a Glasgow Rangers odskočili díky druhým vítězstvím svým rivalům už na rozdíl šesti bodů. Benfica doma nastřílela Standardu Lutych tři góly, z nichž dva byly z penalt. Rangers stačil na triumf nad Poznaní jediný gól Morelose.

Skupina A:
AS Řím – CSKA Sofia 0:0

CFR Kluž – BSC Young Boys 1:1 (0:0)
Branky: 62. Rondón – 69. Fassnacht.

Průběžná tabulka: 1. Kluž 4, 2. AS Řím 4, 3. Bern 1, 4. Sofia 1.

Skupina B:
Arsenal FC – Dundalk FC 3:0 (2:0)
Branky: 42. Nketiah, 44. Willock, 47. Pépé.

Molde FK – SK Rapid Vídeň 1:0 (0:0)
Branka: 66. Omoijuanfo.

Průběžná tabulka: 1. Arsenal 6, 2. Molde 6, 3. Rapid 0, 4. Dundalk 0.

Skupina C:
Slavia Praha – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 80. Olayinka.¨ČK: 22. Bellearbi (Lev.)

OGC Nice – Hapoel Be'er Sheva 1:0 (1:0)
Branka: 23. Gouiri.

Průběžná tabulka: 1. Leverkusen 3, 2. Berševa 3, 3. Slavia 3, 4. Nice 3.

Skupina D:
Benfica Lisabon – Standard Lutych 3:0 (0:0)
Branky: 49. z pen. a 76. Pizzi, 66. z pen Waldschmidt.

Rangers FC – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)
Branka: 68. Morelos.¨

Průběžná tabulka: 1.Benfica 6, 2. Rangers 6, 3. Lech 0, 4. Lutych 0.

Skupina E:
Omonia Nikósie – PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
Branky: 29. Jordi Gómez – 40. a 90+2. Malen.

Granada CF – PAOK Soluň 0:0

Průběžná tabulka: 1. Granada 4, 2. EIndhoven 3, 3. PAOK 2, 4. Omonia 1.

Skupina F:
San Sebastian – SSC Neapol 0:1 (0:0)
Branka: 56. Politano.

AZ Alkmaar – HNK Rijeka 4:1 (2:0)
Branky: 6. z pen. Koopmeiners, 20. a 60. Gudmundsson, 51. Karlsson – 72. Kulenović.

Průběžná tabulka: 1. Alkmaar 6, 2. Neapol 3, 3. San Sebastian 3, 4. Rijeka 0.

Skupina G:

AEK Atény FC – Leicester City 1:2 (0:2)
Branky: 49. Tankovič – 18. Vardy (pen.), 39. Choudhury.

Zorja Luhansk – SC Braga 1:2 (0:2)
Branky: 90+6. Ivaniseňa – 5. Paulinho, 11. Gaitán.

Průběžná tabulka: 1. Leicester 6, 2. Braga 6, 3. AEK 0, 4. Luhansk 0.

Skupina H:
AC Milán – AC Sparta Praha 3:0 (1:0)
Branky: 24. B. Díaz, 57. Leao, 67. Dalot.

Lille OSC – Celtic Glasgow 2:2 (0:2)
Branky: 67. Celik, 75. Ikoné – 28. a 33. M. Elyounoussi.

Průběžná tabulka: 1. AC Milán 6, 2. Lille 4, 3. Celtic 1, 4. Sparta 0.

Skupina I:
FK Karabach – Villarreal 1:3 (0:0)
Branky: 78. Owusu – 80. Pino, 84. a 90+6.z pen. Alcácer.

Sivasspor – Maccabi Tel-Aviv 1:2 (0:0)
Branky: 55. Kayode – 69. z pen. Dan Biton, 74. Dor Peretz.

Průběžná tabulka: 1.Villarreal 6, Maccabi 6, 3. Sivasspor 0, 4. Karabach 0.

Skupina J:
LASK Linz – Ludogorec Razgrad 4:3 (3:1)
Branky: 2. Balič, 12. Gruber, 35. Raguž, 56. vlastní Verdon – 15., 67. a 74. z pen. Manu.

Royal Antverpy – Tottenham Hotspur (Sk. J)1:0(1:0)
Branka: 29. Refaelov.

Průběžná tabulka: 1. Antverpy 6, 2. Tottenham 3, 3. Linec 3, 4. Razgrad 0.

Skupina K:
CSKA Moskva – GNK Dinamo Záhřeb 0:0

Feyenoord Rotterdam – Wolfsberger 1:4 (0:2)
Branky: 54. S. Berghuis – 4. z pen., 13. z pen. a 60. Liendl, 66. z pen. Joveljić.

Průběžná tabulka: 1. Wolfsberger 4, 2. CSKA 2, 3. Záhřeb 2, 4. Feyenoord 1.

Skupina L:
KAA Gent – TSG 1899 Hoffenheim 1:4 (0:1)
Branky: 90+3. Kleindienst – 36. z pen. Belfodil, 52. Grillitsch, 73. Gaćinović, 90+3. Dabbur.

Crvena Zvezda Bělehrad – FC Slovan Liberec 5:1(2:1)¨
Branky: 7. a 22. Ben Nabouhane, 50. Gajić, 67. Katai, 70. Falcinelli – 41. Matoušek.

Průběžná tabulka: 1. Hoffenheim 6, 2. CZ Bělehrad 3, 3. Liberec 3, 4. Gent 0.

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.