Zase ten Suarez! Sudímu šmíroval přes rameno, dostal za to kartu

Zdroj: Profimedia/Twitter, koláž TN.cz

Známý fotbalový provokatér Luis Suarez znovu úřadoval. Během úterního klání Ligy mistrů se bez okolků postavil za hlavního sudího a přes rameno s ním kontroloval záběry předcházející situace. Za svou drzost byl pak patřičně potrestán.

Vše se odehrálo ve 24. minutě. Atlético vedlo na půdě Lokomotivu Moskva 1:0 a Herrera zahrál na hranici vápna rukou. Rozhodčí Benoit Bastien si šel v přerušené hře na pokyn VARu ověřit, zda se neměl kopat pokutový kop.

Sudí tak odběhl za postranní čáru k monitoru. Důležitý moment se rozhodl zkontrolovat také uruguayský útočník, který se bez bázně a hany postavil za Bastienova záda a šmíroval záběry od videorozhodčího přes jeho rameno. A to až do chvíle, něž přiběhl čárový sudí, který jej z prostoru pro arbitry vykázal.

V ten moment také zaznamenal známého rebela i hlavní rozhodčí, který vytasil z kapsičky žlutou kartu za nesportovní chování. Suarez sice reklamoval, že nebyl ve vyšrafovaném prostoru, ale bylo mu to málo platné. Sudímu se zkrátka do řemesla nemluví a už vůbec se mu nekouká přes rameno.

Bastien nakonec u videa seznal, že Herrera skutečně hrál rukou ve vápně a nařídil penaltu, kterou proměnil Mirančuk. Výsledkem 1:1 pak také celé utkání skončilo.

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.