Box

Wilderovy nářky: Fury měl "vajíčko" v rukavicích a trenér je zrádce!

Wilderovy nářky: Fury měl "vajíčko" v rukavicích a trenér je zrádce!
Deontay Wilder a Tyson Fury Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Deontay Wilder se po devíti měsících vrátil k prohře s Tysonem Furym. Zdá se, že ztrátu titulu WBC stále nedokáže přenést přes srdce a nabídl až neuvěřitelné důvody, proč v ringu podlehl. Soupeře označil za podvodníka, trenéra za zrádce a obivinil i rozhodčího.

Mezi provazy se utkali dvakrát, poprvé odešli s remízou, podruhé v únoru 2020 Fury (30-0-1) dominoval. Nastoupil s novou taktikou a od prvního kola bylo jasné, kdo drží otěže zápasu. Soupeře několikrát srazil na zem a v sedmém kole Wilderovo utrpení ukončil vhozený ručník.

 

Wilder (42-1-1) se tehdy dost nahlas ohradil ke zradě z vlastního rohu a navíc prohru přisuzoval těžkému brnění, ve kterém do ringu nastupoval. Nyní, když sešlo ze třetího zápasu, se k první prohře v kariéře vrátil. „Ty tomu nerozumíš zloději, s tím co ty jsi udělal, se moji lidé potýkají celý život,“ zaznělo v úvodu videa, ve kterém Wilder soka označil za podvodníka.

Zdroj: Profimedia

Bronzový Bombarďák před zápasem tvrdil, že Fury má místo pěstí polštáře. Po tvrdé prohře však přišel s netradiční vysvětlení pro údery, které s ním otřásly jako nikdy v kariéře. Naznačil, že si Fury do rukavic strčil závaží, předmět o velikosti vajíčka.
 

„Je nemožné, aby se nové rukavice takto ohnuly, měly takovou formu nebo si v nich měl volné místo. Jsem přesvědčen, že si v nich měl něco těžkého, něco o velikosti vajíčka. To je důvod, proč se na straně mého obličeje objevil otok připomínající vajíčko," zlobil se.

Zdroj: Profimedia


Zdroj: Profimedia


Wilder dále pokračoval se sérií výmluv. Naznačil, že rozhodčí Furymu nadržoval a na rivalově straně měl být i trenér Breland, který zápas ukončil vhozením ručníku. Aby toho nebylo málo, americký boxer tvrdí, že v jeho vodě byl přimíchán svalový relaxant, který jej oslabil.


Důvody Wilderovy prohry:

1) Při nástupu ho oslabilo těžké brnění.

2) Fury si posunul rukavice tak, aby měl delší dosah.

3) Fury měl v rukavicích cizí těžký předmět.

4) Do Wilderovy vody byla přimíchaná látka na oslabení svalů.

5) Mark Breland (trenér) ho zradil.

6) Kenny Bayless (rozhodčí) nebyl nestranný.

Související obsah

Co na to tým Cikánského krále? „Je to nesmysl. Je to směšné. Nechápu, proč se takto ponižuje,“ komentoval prohlášení Furyho manažer pro Sportsmail. A není sám, kdo nad Wilderovým výrokem kroutí hlavou.


„Je to směšné. Dejte ho na stranu a nechte velké kluky, pravé chlapy, bojovat. Dokud nemáš skutečné důkazy, buď zticha. Vrať se na začátek, makej tvrději a využij vztek k opětovnému získání titulu šampiona,“
reagoval na prohlášení Eddie Hearn – promotér Anthonyho Joshuy, se kterým se má Fury utkat příští rok o absolutního krále těžké váhy.


Je pravděpodobné, že se Wilder svým prohlášením snaží zaujmout sokovu pozornost. Na podzim totiž šampionův tým pohřbil šance na třetí zápas. Po někola odloženích vypršela smlouvou stanovená lhůta a Wilder ztratil nárok na znovuzískání titulu.

Související obsahFury se tak v příštím zápase postaví novému soupeři. Do ringu by se měl vrátit již 5. prosince. Pro obhajobu pásu WBC si vybral neporaženého Němce, Agita Kabayela (20-0), který od promotéru dostal 24 hodin na podepsání kontraktu. Zatím se k výzvě nevyjádřil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události