Hokej

Vítaná pomoc od členů Komety Brno! Pomáhali skládat lůžka

Hokejisté a další členové týmu Kometa Brno měli netradiční program. Pomáhali se stavbou lůžek pro budoucí pacienty v záložní nemocnici na brněnském výstavišti. Ta má být připravená už v pondělí ráno. K dispozici bude mít 300 lůžek pro pacienty s koronavirem.

165 postelí už je připraveno. Přivezlo je 6 kamionů a členové Komety se hned pustili do práce

"Dá se říct, že to byl trošku takový menší trénink, trošku jsme se u toho zpotili," prohlásil trenér 2. a 4. třídy Komety Patrik Moskal.

Týmovým hráčům to šlo pěkně od ruky a za dvě hodiny bylo hotovo. "Myslím, že jedna postel byla složená, když jsme to dělali ve dvou, tak během dvou minut," doplnil Moskal.

Poskládaná lůžka putují do prostor nemocnice, kde je povléknou a převezou do jednotlivých kójí - v každé budou dvě postele.


"Jsou výškově stavitelná, elektricky polohovatelná, dají se prodlužovat. Mají úchyty i na infuzní stojany a další techniku i v nohách postele," popsal lůžka Štěpán Čermák, obchodní ředitel dodavatele nemocničních lůžek PromaReha.

Související obsah

Aby se mohli pacienti vidět se svými blízkými, zapůjčil nemocnici Český olympijský výbor setkávací kontejner. Vnitřní prostor rozděluje plexisklo na dvě uzavřené části

"Jsou tam k dispozici i sluchátka. Případně pro seniory kteří hůře slyší, jsou tam mikrofony a reprobedny," doplnil generální sekretář Českého olympijského výboru Petr Graclík.

 Provoz bude mít na starosti Fakultní nemocnice Brno. O pacienty se na jedné směně budou starat dva lékaři, šest zdravotních sester, tři kliničtí farmaceuti, čtyři medici a 20 dobrovolníků. V pátek se konal nácvik vizity.

Související obsah

"Vizita u 100 pacientů bude trvat zhruba 6 hodin," sdělil vedoucí lékař Emergency medical týmu FN Brno. V provizorní nemocnici v pátek probíhalo i zaškolování dobrovolníků. Ti budou nemocným pomáhat například s hygienou nebo jídlem. Nemocnice bude připravená v pondělí.

"Neočekáváme hned první den, že by se zde někdo ocitnul. Já bych si moc přál, aby to nemocnice zvládly a nepřijel sem vůbec žádný pacient," uzavřel zdravotnický náměstek FN Brno Ondřej Ludka.

Kromě nemocných z Jihomoravského kraje bude zařízení sloužit i pacientům ze Zlínského kraje a z vysočiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události