Hokej

Češi titul ve Finsku neobhájí. Karjala Cup patří ruským juniorům

Češi titul ve Finsku neobhájí. Karjala Cup patří ruským juniorům
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté letošní ročník Karjala Cupu nevyhrají. Z vítězství se v nedělním zápase a celkově v celém turnaji radují Rusové, kteří do Finska přijeli s kompletním kádrem hokejistů do 20 let. Ruští junioři porazili omlazený český tým jasně 3:0.

Do zápasu proti ruským mladíkům poslal trenér Filip Pešán také české juniory, tým tak byl značně obměněný oproti předchozím zápasům na turnaji.

A kompaktní ruský tým dělal české reprezentaci značné problémy, které nakonec vygradovaly v úvodní gól z hokejky Amirova.

Bohužel ani druhá třetina nepřinesla na české straně výrazné zlepšení, naopak Rusové opět udeřili, a to hned dvakrát. Nejdříve se trefil Chinakhov a vzápětí z nenápadné akce také Afanasyev.

Třígólové manko pak už čeští reprezentanti stáhnout nedokázali, naopak Češi zůstali na nule a ruský juniorský tým tak zvítězil jasně 3:0, čímž zároveň ovládl letošní Karjala Cup.

Finsko předvedlo skvělý obrat proti Švédsku. V polovině zápasu ještě prohrávalo 0:2, ale v důležitý moment zabralo a otočilo vývoj utkání ve svůj prospěch. Po výhře 3:2 končí Finové v domácím prostředí třetí a na Švédy zbylo místo poslední.


Karjala Cup:

Česko - Rusko 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 19. Amirov (Chinakhov, Chayka), 21. Chinakhov (Safonov), 29. Afanasyev (Podkolzin, Mukhamadullin)

Sestava Česko: Pařík - Kubíček, Galvas, Jiříček, Moravčík, Hronek, Svozil - R. Koblížek, M. Špaček, Smejkal - Ordoš, Červený, Š. Stránský - P. Novák, Myšák, Raška - Teplý, Pytlík, Koffer. Trenér: Filip Pešán.

 

Finsko - Švédsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 35. Saarela, 50. Saarijarvi, 58. Kemilainen - 21. Friberg, 22. Bristedt
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události