Judo

Krpálek se o zlato popere v Praze, zelená i pro Nymburk a Jihostroj

Mistrovství Evropy v judu, které se má konat již o nadcházejícím víkendu v Praze, dostalo oficiálně povolení od hlavní hygieničky Jarmily Rážové. Jásat mohou také basketbalisté a volejbalisté, kteří mohou hrát mezinárodní poháry.

Judistické mistrovství Evropy bylo odloženo dvakrát. Z původního květnového termínu se nakonec vinou postupující epidemie koronaviru termín přesunul až na listopad.

Klíčové rozhodnutí je to také pro basketbalový Nymburk, který hraje prestižní Ligu mistrů, ve které se v uplynulém ročníku dostal do nejlepší osmičky.

Na vlastní palubovce bude hrát poprvé 18. listopadu, kdy bude hostit kyperský Keravnos. Na začátku prosince vstoupí do nového ročníku Euroligy i ženské USK Praha.

O rozhodnutí informoval na svém twitterovém účtu předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Povolení má také českobudějovický Jihostroj, který by se již 19. listopadu měl ve své aréně utkat s Dynamem Moskva v rámci CEV Cupu. Související obsah

V rámci volejbalové Ligy mistrů by sice mohlo Karlovarsko a ženský tým Olomouce hrát na své palubovce s atraktivními soupeři, ale organizátor se nakonec rozhodl změnit formát a soutěž se odehraje formou dvou turnajů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Judo

Důležité Události