MotoGP

Iannonemu prodloužili zákaz! Nezvolil si kovaného právníka, říká expert

Hříšník Andrea Iannone u soudu nepochodil. Dopingový nález obhajoval konzumací kontaminovaného masa, ale jeho právníci příčinu neprokázali. Soud mu navíc původní trest více než zdvojnásobil.

31letý jezdec v dubnu inkasoval stopku za užití dopingu na osmnáct měsíců. Trest se pokusil zvrátit u Sportovního arbitrážního soudu (CAS), ale tři soudce svým příběhem nepřesvědčil. Původní stopku mu prodloužili na čtyři roky.

„V podstatě se to dalo čekat, protože ten trest byl předtím velice mírný. Bohužel Iannone si zvolil ne úplně kovaného právníka a ten nedokázal unést to důkazní břemeno,“ řekl Jan Šťovíček, sportovní právník a prezident autoklubu České republiky.  

„Panel (tří soudců) zjistil, že Iannone ani jeho zástupci nedokázali prokázat, že by v Malajsii došlo k případu kontaminace masa drostanolonem,“ stojí ve vyjádření soudu. 

Související obsah


 

Závodník stáje Aprillia Racing Team Gresini byl antidopingovou kontrolou chycen v listopadu během Velké ceny Malajsie  V krvi mu byl nalezen anabolický steroid drostanolon. „Nemyslím si, že by si to Iannone vzal pro zlepšení sportovního výkonu. Ono to ani moc nepomůže. Spíš to bylo z nějakých estetických důvodů, protože je model spodního prádla, takže musí mít svalnaté a vyrýsované tělo,“ prozradil český právník.


Zdroj: Profimedia

 

Pro jezdce to nyní znamená, že se na okruh může vrátit až v roce 2023. „Nedá se nic dělat. Pravidla platí pro všechny. V podstatě je to pro něj stopka úplně ve všem. Nemůže se účastnit závodů ani v pozici kouče, manažera apod.,“ řekl Šťovíček závěrem.

Andre Iannonemu se věnovali také Sportovní zprávy. Podívejte se na reportáž!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události