Motorsport

Mir se může stát šampionem již tento víkend, pomohou mu tyto scénáře

Šampionát MotoGP má před sebou poslední dva závody, ale královská kubatura může znát svého mistra již po tom následujícím. Joan Mir si na Velké ceně Valencie může dojet pro rozhodující bodový náskok. Ten mu zajistí níže uvedené scénáře.

Seriál MotoGP se pojede už jen ve Valencii a v Portugalsku a druhá jmenovaná destinace může být pro Joana Mira pouze vítěznou jízdou. Následující scénáře totiž španělskému závodníkovi mohou přinést premiérový titul v MotoGP už po Velké ceně Valencie.


Joan Mir se stane mistrem MotoGP po závodu ve Valencii pokud:

- Skončí na stupních vítězů bez ohledu na výsledky ostatních

- Skončí čtvrtý, pátý nebo šestý a Fabio Quartararo ani Alex Rins nevyhrají

- Skončí sedmý a Fabio Quartararo, Alex Rins ani Maverick Viňales nevyhrají

- Skončí osmý, devátý nebo desátý, Viňales nevyhraje a Quartararo ani Rins nebudou lepší než třetí

- Skončí jedenáctý, Viňales, Franco Morbidelli ani Andrea Dovizioso nevyhrají a Quartararo s Rinsem nebudou lepší než třetí.

- Skončí dvanáctý, třináctý nebo čtrnáctý, Morbidelli s Doviziosem nevyhrají, Viňales nebude lepší než třetí a Quartararo s Rinsem skončí mimo stupně vítězů.

- Skončí patnáctý, Morbidelli s Doviziosem nevyhrají, Viňales nebude lepší než třetí a Quartararo s Rinsem nebudou lepší než pátí.

- Skončí bez bodů, Morbidelli s Doviziosem nebudou lepší než třetí, Viňales nebude na stupních vítězů a Quartararo s Rinsem nebudou lepší než pátí.

Související obsah

Všechny tyto scénaře přinesou Mirovi v jeho pouhých 23 letech titul v MotoGP. Pokud se nic z toho nenaplní, o šampionovi rozhodne poslední závod v Portugalsku. Mir je každopádně obrovským favoritem a titulové šance má pevně ve svých rukou.

Aktuální bodový stav ve třídě MotoGP:

1. Joan MIR - Suzuki - 162
2. Fabio QUARTARARO - Yamaha - 125
3. Alex RINS - Suzuki - 125
4. Maverick VIÑALES - Yamaha - 121
5. Franco MORBIDELLI - Yamaha - 117
6. Andrea DOVIZIOSO - Ducati - 117
7. Pol ESPARGARO - KTM - 106
8. Takaaki NAKAGAMI - Honda - 105
9. Jack MILLER - Ducati - 92
10. Miguel OLIVEIRA - KTM - 90


Tréninky na VC Valencie můžete sledovat v pátek od 13:35 a samotný závod v neděli od 10:45 (třída MotoGP od 13:45) živě na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události