Esport

Od pátku vrcholí mobilní mistrovství ČR v Brawl Stars a Hearthstone

Od pátku vrcholí mobilní mistrovství ČR v Brawl Stars a Hearthstone
Zdroj: playzone.cz

Od 13. do 15. listopadu se koná jubilejní pátý ročník Mistrovství ČR v mobilních hrách. Ten se sice nedočká své eventové podoby kvůli aktuální situaci okolo koronaviru, ale i přesto se na něj těší celá mobilní komunita.

Mobilní gaming zatím nedosahuje takových rozměrů, jako ten na PC, ale v posledních letech jde hodně rychle kupředu. Tomu napomáhá strmě stoupající počet mobilních hráčů, kteří však často hrají hlavně pro zábavu a profesionálních turnajů se tedy nekoná tolik.

Na Samsung MČR v mobilních hrách se letos poprvé představí populární hra Brawl Stars, ve které hrají vždy tři proti třem se svými vybranými hrdiny. Tradičním titulem je pak karetní hra Hearthstone, v níž proti sobě hráči hrají vždy jeden na jednoho. 

V pátek 13. listopadu se kompletně odehraje turnaj Brawl Stars, ve kterém se hraje o 60 tisíc korun a zúčastní se ho nejlepších osm týmů z dlouhodobé kvalifikace. Velkými favority turnaje budou celky Sampi.Tipsport a eSuba, které svou kvalitu prokázaly v průběhu celé sezony a s velkým bodovým náskokem si zajistily místo na celoročním finále.

O víkendu se pak uskuteční šestnáctičlenné vyvrcholení sezony v Hearthstone. Favority letošního ročníku budou zřejmě Oldřich „Faeli” Mahdal z týmu Entropiq a Jaromír „Jarla” Vyskočil z norské organizace Nordavind. Oba tito hráči se už z titulu mistra ČR jednou radovali a mají možnost stát se vůbec prvním hráčem, který by na své konto získal dva tituly. 

Související obsah

O 133 tisíc korun bude usilovat také hvězda letošního roku Matty z týmu Eclot Gaming nebo jeho spoluhráč Pardub. Velkým oblíbencem fanoušků je teprve třináctiletý Jan „BlizzconJan” Smutný, který se MČR účastnil už v loňském ročníku, kde postoupil až do semifinále a k černým koním turnaje patří i letos.

Celé Samsung MČR v mobilních hrách je možné sledovat na Twitch kanále playzonecz, harmonogram a další důležité informace najdete v oficiální Facebookové události

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události