UFC

Šampion se vrátil! Dos Anjos po pěti letech zvítězil v lehké váze

Šampion se vrátil! Dos Anjos po pěti letech zvítězil v lehké váze
Rafael dos Anjos | Zdroj: Instagram / UFC

V Las Vegas proběhl galavečer UFC Fight Night 183. O první ukončení celého turnaje se postaral až Sean Strickland a druhé po chvíli přidal i Chaos Williams, který zápas ukončil po 30 vteřinách. Turnaj vyvrcholil 25minutovou bitvou mezi Rafaelem dos Anjosem a Paulem Felderem, ve které se nakonec radoval první jmenovaný.

Na úvodní kartě Prelims došly všechny zápasy k bodovému rozhodnutí. Diváci si na první ukončení museli počkat až do šestého zápasu večera, kdy Strickland protiúdery zničil Allena. Největší bitva však přišla až na úplném konci a její aktéři si vysloužili ocenění zápas večera.Rafael dos Anjos
vs. Paul Felder – na body

Felder (17-6) přijal zápas jen s pětidenním předstihem, ale i tak s dos Anjosem (30-13) dokázal držet tempo po celých 25 minut zápasu. Na body zaostával, ale síly mu nechyběly ani v kolech šampionů.

Do čtvrtého kola dokonce vstoupil naskočeným kolenem, ale dos Anjos zápas udržel pevně v rukách. Soupeře tlačil na pletivo, kde kontroloval situaci v klinčích i po přenesení boje na zem. Celkově si připsal šest úspěšných takedownů a téměř 15 minut kontroly.

Podle rozhodčích byl však zápas vyrovnanější, než se na první pohled zdálo. Rafael dos Anjos z klece odešel sice odešel vítězně, ale jeden sudí duel přisoudil soupeři. (50-45, 50-45 a 47-48).


36letý Rafael dos Anjos se po třech letech ve velterové váze úspěšně vrátil do váhovky, kde v roce 2015 držel titul. Poražením Feldera si připsal první výhru v kategorii do 70 kg od prosince 2015.
Kalinn Williams
vs. Abdul Razak Alhassan – KO. v prvním kole

Už při nástupu bylo jasné, že tenhle zápas nebude mít dlouhého trvání. Williams (11-1) tentokrát na ukončení potřeboval 30 vteřin, o tři vteřiny více než při UFC debutu. Prvně naznačil přední a pak zaútočil přesnou zadní přímo na bradu soupeře. Znovu dostál své přezdívky „Chaos“ a prodloužil vítěznou sérii na osm zápasů.
Ashley Yoderová
vs. Miranda Grangerová – na body

Dámy v kleci ukázaly neuvěřitelnou flexibilitu a odolnost, když většinu času zápasily o pozici na zemi. V prvním kole situaci kontrolovala Grangerová (7-2) a v druhé pětiminutovce Yoderová (8-6).

Ani v třetím kole zápas v postoji dlouho nevydržel. Yoderové se podařil takedown a čtyři dlouhé minuty střídala ground-n-pound s pokusy o submisi. Uškrcení soupeřky ji v závěru překazil gong, ale i tak odešla s vítězstvím (30-26, 29-27, 27-26).

Související obsah
Sean Strickland
vs. Brendan Allen – TKO. ve 2. kole

Zápas na poslední chvíli v domluvené váze do 88,5 kg přinesl první ukončení celého turnaje. Allen (15-5) útočil rychlými kombinacemi, na které Strickland (22-3) odpovídal vstřícnými údery.

Téměř bez pohybu odrážel nebezpečné výpady, až ve druhém kole trefil kombinaci přední zadní a následně otřeseného soupeře poslal k zemi. Během dvou týdnů si připsal již druhé vítězství.


Cory McKennaová vs. Kay Hansenová – na body

Hlavní kartu zahájily mladé naděje slámové váhy. Teprve 21leté dámy si v postoji vyměnily řadu tvrdých úderů a nepřestávaly bojovat ani na zemi. Hansenová (7-4) byla blízko vítězství na konci prvního kola, kdy na zemi zaujala pozici v zádech soupeřky, ale rozhodující škrcení nedotáhla.

Obdobná pozice se ji naskytla ve druhém i třetím kole, ale McKennanová (6-1) skvěle bránila a v závěru se vždy dostala do dominantní pozice. Vyrovnaný duel sudí rozhodli ve prospěch UFC debutantky jednomyslně 29-28.

Další MMA turnaj – UF 255: Figueiredo vs. Perez sledujte již příští víkend živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události