Hokej

Znojmo rozdává další hráče! Gólman a obránce míří do Chance ligy

Znojmo rozdává další hráče! Gólman a obránce míří do Chance ligy
Dominik Groh v brance Znojma | Zdroj: 'Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Hokejové Znojmo trápí aktuální situace ohledně koronaviru. V aktuálních podmínkách totiž tým z jižní Moravy nemůže hrát amatérskou druhou ligu. Orlům tak nezbývá nic jiného než posílat hráče alespoň na hostování.

Již původně poslalo vedení do Brna Tomáše Svobodu a Anthonyho Lucianiho. Kometě se však hráči uzdravili, tak oba útočníky poslala zpátky do města okurek. 

Nyní se Znojmo rozhodlo půjčit další dva hráče. Tentokráte se jedná o talentovaného brankáře Dominik Groha a urostlého obránce Mikko Vainonenena. Prvně jmenovaný se podívá do Havířova, naopak Fin bude působit ve Frýdku-Místku, který spolupracuje s extraligovým Třincem.

Související obsah

Dominik Groh patří mezi velké talenty. Minulý rok odchytal v EBEL třiadvacet zápasů s úspěšností 91 procent. Vedení se rozhodlo poslat brankáře do Havířova nejspíše kvůli tomu, aby byl vytížený. AZ Heimstaden navíc trénuje Jiří Režnar, který v minulosti Orly vedl. 

Šestadvacetiletý obránce Mikko Vainonen si zahraje poprvé druhou nejvyšší soutěž v Česku. V minulosti působil například v Dornbirneru či v Krefeld Pinguine v Německu. Teď se bude moci rozehrát v týmu nedaleko Ostravy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události