Fotbal

K Ibrahimovičovi se připojil i Bale! Řeší s právníky hru FIFA

K Ibrahimovičovi se připojil i Bale! Řeší s právníky hru FIFA
Zdroj: profimedia.cz

Nedávno vyšlo na svět vyjádření fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče, který řešil svou postavu ve hře FIFA. Nyní se k němu přidal útočník Gareth Bale. Oba chtějí prošetřit, jak je možné, že se v této hře objevili.

Již letos vyhráli nad EA Sports někteří fotbaloví hráči z Brazílie. Díky Unii sportovců v jihoamerické zemi dokázali vysoudit okolo 26 milionů korun.

O podobný způsob získání peněz se tak bude chtít pokusit víc hráčů. Nyní se radí se svými právníky útočník Gareth Bale. Nutno ovšem podotknout, že hráč Tottenhamu se objevil v roce 2014 na obalu hry společně s argentinskou hvězdou Lionelem Messim. 

Hráče do hry FIFA řeší společnost Fifpro, tedy hráčská unie, která předává společnosti EA Sports povolení zařazovat hráče. Premier League není členem Fifpro, nicméně tato soutěž prodává práva do hry kolektivně.

Související obsah

Pro Ibrahimoviče může být problém, že AC Milán má individuální dohodu, stejně jako zbytek týmů z celé Itálie. Známá je například kauza, kdy Juventus Turín v minulosti neposkytl EA Sports práva. Je tedy jasné, že milánský klub musel prodat licenci i na Zlatana.

Související obsah

Jisté je, že pokud hráči u případného soudu uspějí, přidají se další. To by mělo za následek fatalní následky pro společnost EA Sports i pro hru FIFA jako takovou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události