Fotbal

Rogozův Vyšehrad pod lupou disciplinárky! Vyšetřování se týká čtyř zápasů

Rogozův Vyšehrad pod lupou disciplinárky! Vyšetřování se týká čtyř zápasů
Zdroj: Profimedia

Kauza korupce v českém fotbale se dotkla také Slavoje Vyšehrad s jeho funkcionářem Romanem Rogozem. Za údajné úplatkářství a činnost proti regulernímu chodu soutěže Disciplinární komise LFA zahájila proti týmu druhé nejvyšší fotbalové ligy disciplinární řízení.

Podezřelé jsou aktivity Romana Rogoze při třech utkáních Fortuna národní ligy a při jednom přátelském uktání. Konkrétně v zápasech s SK Líšeň (2020), MFK Chrudim (2020), FK Baník Sokolov (2019) a FK Motorlet Praha (2020).

 

„V návaznosti na rozhodnutí Etické komise FAČR, která v tomto týdnu zahájila řízení se 17 fyzickými osobami - členy FAČR - v případě podezření z úplatkářství se Disciplinární komise LFA rozhodla, že zahájí disciplinární řízení s klubem FC Slavoj Vyšehrad, který v důsledku jednání jednoho z obviněných, pana Romana Rogoze, mohl získat výhodu v podobě ovlivnění několika utkání působením rozhodčích,“ stojí v prohlášení předsedy komise Richarda Bačka.

Související obsah

Případ Rogoze bude řídit Etická komise FAČR a Disciplinární komise LFA bude zkoumat případ samotného klubu Slavoje Vyšehrad.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události