Fotbal

Bez ruky i bez bodů. Vyšehrad se topí na dně, jako jediný ještě nevyhrál

Bez ruky i bez bodů. Vyšehrad se topí na dně, jako jediný ještě nevyhrál
Zdroj: Profimedia

Druholigový Vyšehrad se zmítá v problémech. Po razii v sídle FAČR byl zatčen jeho sportovní ředitel Roman Rogoz a navíc se topí na dně tabulky druhé ligy. Z jedenácti zápasů uhrál pouhopouhý bod a vstřelil jen čtyři góly.

Korupční kauza, po které skončilo několik čelních představitelů českého fotbalu za mřížemi, měla velký dopad i na fotbalisty Vyšehradu, kterým měly postranní praktiky výrazně pomáhat.

Nakolik to bylo potřeba se podle výsledků ukazuje v probíhajícím ročníku. Šemíci získali jediný bod, když díky famóznímu brankáři Otáhalovi ukopali remízu 0:0 v Hradci Králové. 

Tak se stalo 29. září, poté přišla už jen porážka s Ústím nad Labem a po ní dlouhá covidová pauza, během níž došlo k zatčení Rogoze.

V pěti ze sedmi zápasů po restartu ligy pětkrát vyšel pražský celek střelecky naprázdno. I když v Líšni a doma proti Vlašimi vedl po poločase 1:0, nadějný stav udržet nedovedl.

Související obsah

 

Klub navíc přišel o mladého útočníka Tomáše Čvančaru, který vloni nasázel 13 gólů a který se vrátil do Jablonce. 

Je jasné, že situace v týmu není jednoduchá. Vyšehrad se ocitl bez jednoho ze svých důležitých mužů v managementu a k tomu v létě přišel o útočnou jistotu, kterou nedokázal nahradit.

Na samotném chvostu tabulky Fortuna národní ligy ztrácí sedm bodů na předposlední Táborsko. Čtyři vstřelené góly jsou nejméně z celé soutěže a 26 inkasovaných zase nejvíce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události