Sport

Děti a amatéři sportují v rouškách. Jak to vypadá a kdy přijde změna?

Profesionální sportovci se dočkali a mohou při sportování odložit roušky, ti amatérští ale mají smůlu. Ani poslední rozvolnění omezujících opatření platné od čtvrtka jim nepovolilo roušky ve vnitřních sportovištích sundat. Platí to i pro děti.

Amatérské sportování dostalo zelenou od čtvrtka 3.prosince, když země přešla do třetího stupně protiepidemických opatření. Sport byl uvolněn pro amatéry a děti s přísnými opatřeními.

Nutností budou uvnitř roušky, ale to zástupci českého sportu nepovažují za šťastné řešení a upozorňují na zdravotní i bezpečnostní rizika s tím spojená. Profesionální soutěže budou bez zvláštního režimu. Diváci se zatím do ochozů nevrátí. Hrát se bude bez diváků do chvíle, kdy vláda rozhodne o přechodu do druhého stupně PES. I pak ale bude počet diváků omezen.
 

Související obsah

V případě amatérského sportování v třetím stupni, tedy od čtvrtka, budou moci lidé využívat vnitřní sportoviště pro individuální sporty do deseti osob, venku spolu budou moci soutěžit dva týmy. Amatérští sportovci budou muset mít ve vnitřních prostorech na ústech roušky.

Povinnost amatérských sportovců mít v halách roušky s ním chce ještě projednat vedení Národní sportovní agentury. „Jestli něco od začátku vnímáme jako akt, který nelze, tak to bylo sportování v rouškách. To je dokonce nebezpečné, špatně se dýchá,“ prohlásil Hnilička.

Hnilička se také pokusí s premiérem a ministrem dojednat, aby se navýšil počet sportujících ve vnitřních prostorech, protože nyní je to omezeno počtem deset trénujících členů jednoho týmu. „Je málo sportů, které by mohly probíhat v plném počtu,“ zdůraznil s tím, že jde především o halové kolektivní sporty.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.