Fotbal

Suárez v testech o občanství opravdu podváděl! Padly první tresty

Suárez v testech o občanství opravdu podváděl! Padly první tresty
Zdroj: Profimedia

Policie v případu Suárez a italské občanství už potvrdila, že uruguayský útočník skutečně při testech podváděl. Vyšetřovatelé už také rozdali první tresty.

Suárez se snažil o italské občanství, jelikož chtěl přestoupit do Juventusu. Jenže tým, ve kterém hraje jedna z největších hvězd světového fotbalu Cristiano Ronaldo, by už v tom případě porušoval počet hráčů v mančaftu mimo EU.

Uruguayský střelec mohl občanství získat i díky tomu, že jeho manželkou je Uruguayka s italskými kořeny Sofie Balbiová. Už mu stačilo pouze složit test z italštiny.

Související obsah

Jenže zde je kámen úrazu. Už je prokázané, že Suárez znal otázky a témata předem. Jeho úroveň italštiny dokonce deník Repubblica okomentoval takto: "Nemluví ani slovo italsky. Nečasuje slovesa, používá pouze infinitivy. Pokud by se ho novinář zeptal na nějakou otázku, byl by ztracený."

Po několikaměsíčním vyšetřování padly první tresty. Řediteli univerzity v Perugii, kde test probíhal, a dalším třem profesorům byla pozastavena činnost na osm měsíců. Trest jim byl uložen předurčení výsledku zkoušky.

Související obsah

Luis Suárez tak nakonec do Juventusu nepřestoupil a vydal se do madridského Atlética.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.