Biatlon

Nory smetla suverénní švédská lavina! Bodovali hned tři Češi

Nory smetla suverénní švédská lavina! Bodovali hned tři Češi
Zdroj: Profimedia

Stíhací závod v rámci druhého víkendu v Kontiolahti se stal kořistí Sebastiana Samuelssona, který si počkal do posledního kola a přesnější střelbou a hlavně fenomenálním během si dokráčel k triumfu. Na bodech dojeli hned tři Češi.

První střelecká položka hrubě nevyšla vedoucímu závodníkovi. Tarjei Boe udělal tři chyby a propadl se hluboko pořadím. Do čela tak pustil svého bratra Johannese.Perfektně se dařilo Čechům, kteří všichni zastříleli čistě. Michal Krčmář se ze startovního desátého místa posunul na sedmé s půlminutovou ztrátou na nového lídra.

Na druhé ležce ale jednou minul, po odjetí trestného kola však setrvával v desítce nejlepších. Ondřej Moravec, který do závodu vyrazil z páté desítky, pak znovu vyčistil všech pět terčů a vytáhl se na 24. příčku.

Velký postup udělal rovněž bezchybný Tomáš Krupčík, který rázem útočil na body. Naopak Jakub Štvrtecký neshodil hned čtyři terče a propadl se na samotný chvost.

Související obsah

  

Na první stojce si Krčmář vyhodil dva náboje, musel dvakrát ručně dobíjet. Na stavu strávil téměř minutu a navíc musel na dvě trestná kola. Jednou musel kroužit i Moravec a oba dva tak vyjeli zhruba kolem 25. místa.

Kdo také chyboval, byl vedoucí Johannes Boe, který sice i po 150 metrech navíc vyjel první, ale perfektně běžící Sebastian Samuelsson na něj začal dotírat.

Na poslední střelbě Boe dvakrát minul, Švéd jen jednou a ze střelnice odjel s 23vteřinovým náskokem a připsal si první vítězství v kariéře.

Velký boj se rozhořel o druhou příčku, kterou nakonec urval Francouz Claude, třetí dojel Johannes Boe a na poslední chvíli se pral o bronz i Laegreid, který startoval až jako 22.

Související obsah

Na hraně nejlepší dvacítky se usadil Krčmář, který podruhé ve stoje zaznamenal „pět bělásků” a v závěsu za ním se udržel Moravec, který musel jednou na trestné kolo.

Dojem si zkazil do té doby čistý Krupčík, který dvakrát chyboval. I tak si ale po dlouhé době připsal bod do hodnocení Světového poháru, když dojel přesně 40.

Výsledky stíhacího závodu mužů:

1. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 32:26.7 (1)

2. Fabien Claude (Fr.) +15.8 (3)

3. Johannes Thingnes Boe +19.5 (3)

4. Sturla Holm Laegreid (oba Nor.) +23.9 (1)

5. Bendikt Doll (Něm.) +27.9 (2)
.

.
20. Michal Krčmář +1:33.1 (3)

22. Ondřej Moravec +1:44.3 (2)

40. Tomáš Krupčík +2:57.4 (2)

57. Jakub Štvrtecký +5:02.2 (9)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Biatlon

Důležité Události