Biatlon

Kontiolahti vládne Švédsko, zvládlo i štafetu žen. Češky vyhořely na stojce

Kontiolahti vládne Švédsko, zvládlo i štafetu žen. Češky vyhořely na stojce
Zdroj: Profimedia

I v sobotním ženském závodě zavlála nad Kontiolahti švédská vlajka. Čtyřčlenná reprezentace Tre Kronor si dojela ve štafetě pro triumf a přerušila norskou nadvládu. Nadějný start měly Češky, které ale vyhořely ve stoje a musely kroužit sedm trestných kol.

Nejlépe vyšel start Švédkám. Nastavené tempo Skottheimové skvěle držela Jessica Jislová, která na první střelbě navíc neminula a skvěle držela pozici ve vedoucí skupině.

Na druhé zastávce chybovalo celé čelo a jedné ráně mimo se nevyhnula ani česká reprezentantka, která ale zvládla bleskovou opravu a odjížděla dokonce druhá. Nadějnou pozici na čele pak neudržela Američanka Dunkleeová, která musela třikrát dobíjet.

Hned od úvodu byly ze hry o medaile Norky, Karoline Offigstadová Knottenová se hodně trápila na střelnici a musela čtyřikrát dobíjet a předávala na hraně druhé desítky.

Související obsah

A protože se nedařilo akci Eckhoffové, tak přišla neporažené štafeta o svou sérii neporazitelnosti. Nakonec finišovala až na osmé příčce.

Jislová předala na pátém místě. Lucie Charvátová předvedla na prvním úseku tryskovou jízdu (2. nejrychlejší čas ze všech), ale trojím dobíjením zbytečně ztratila čas.

České naděje na hezký úspěch ale zhatila katastrofická stojka, na které musela na čtyři trestná kola. Jen třetí rána z celkových osmi se vešla do patřičného cíle.

V poločase závodu vyjážděla do třetího úseku na čele Francouzska Chevalierová, pronásledovaná reprezentantkou ze Švédska a s více než půlminutovou ztrátou jely Němky.

Související obsah

Elvira Oebergová díky lepší druhé střelbě vyrážela do svého posledního úseku nakonec první.

Dobře si vedla Markéta Davidová, která ale rovněž pohořela ve stoje. I když stáhla zhruba půl minuty, tak musela na trestné kolo a musela se znovu škrábat do nejlepší desítky.

Do posledního úseku nakonec najížděla Eva Puskarčíková na deváté pozici a díky rychlopalbě vleže českou štafetu vytáhla na sedmé místo.

Na čele se pevně usadila Hanna Oebergová ze Švédska, která dokazovala, že má opravdu skvělou formu. Navíc, Braisazová-Bouchetová ztratila na poslední položce a po výjezdu ze střelnice bylo o pořadí jasno.

Související obsah

Pro zlato si dojely Švédky, druhé místo si pohlídala Francie a třetí finišovaly ve velkém klidu Němky.

Naopak další selhání si zapsala česká reprezentace. Ani Puskarčíková se totiž ve stoje nevyhnula chybám a po dalších dvou trestných kolech dovezla české trápení na 11. pozici.

Výsledky štafety žen (4x6 km):

1. Švédsko 1:12:44.5 (0+8)

2. Francie +9.6 (0+9)

3. Německo +43.9 (0+12)

4. Rusko +2:31.3 (2+11)

5. Ukrajina +2:39.9 (2+11)

.

.

11. Česko +4:02.8 (7+14)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Biatlon

Důležité Události