Fotbal

Agent fotbalových hvězd se bouří! Zruším federaci FIFA!

Agent fotbalových hvězd se bouří! Zruším federaci FIFA!
Agent Mino Raiola | Zdroj: profimedia.cz

Mino Raiola, známý italský fotbalový agent, který zastupuje ty největší světové hvězdy jako Zlatana Ibrahimoviče, Erlinga Haalanda nebo Paula Pogbu, o sobě dal opět vědět. Pro italský deník Tuttosport prohlásil, že zruší federaci FIFA.

O 53letém agentovi se ví, že nemá s nejvyšší fotbalovou federací úplně dobré vztahy. Už spoustu let touží po výrazných změnách. Nedávno dokonce FIFA přirovnal ke komunistickému diktátorovi.

Podle něj se FIFA snaží vše jen řídit a diktuje, kdo co má dělat. Ale Raiola to chce zastavit. "Momentálně pracuji na tom, aby FIFA přestala existovat," prozradil v rozhovoru.

Související obsah

"Chceme, aby svět kolem nás byl transparentnější a FIFA to chce podle všeho taky. Výborně, tak ať si zametou před vlastním prahem, uznají naše práva a můžeme se začít bavit. Jediné, co FIFA dělá, je, že říká, že se nějak rozhodnou. Je to směšné," pokračoval.

Hlavním důvodem jsou samozřejmě peníze. Právě dělení provize s fotbalovou federací mu přijde nejvíce nelogické. "V Evropě si vše organizujeme s kluby, proč musím něco řešit s FIFA, a proč chce část našich peněz? Samozřejmě, že jde o moc. A to je důvod, proč říkáme stop," dodal na závěr italský byznysmen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události