Hokej

Pešán nominoval na Channel One Cup. V sestavě je devět nováčků!

Pešán nominoval na Channel One Cup. V sestavě je devět nováčků!
Česká hokejová reprezentace. Zdroj: Profimedia

Totálně odlišnou nominaci představil hlavní trenér hokejové reprezentace Filip Pešán na prosincový Channel One Cup. Oproti předchozímu Karjlala Cupu zůstali pouze čtyři hráči.

Zatímco ve Finsku byl výběr českého nároďáku spíše z tuzemské extraligy, v Rusku se představí i hokejisté z KHL a další, kteří patří týmům z NHL. Důvodem je i to, že v průběhu moskevského turnaje pojede extraliga dál.

Chybí naopak hráči ze švédské, finské a švýcarské ligy. Naopak ve finální nominaci najdeme hned devět nováčků, kteří nemají se seniorským reprezentačním dresem žádnou zkušenost. Těmi jsou Lakatoš, Kodýtek, Jašek, Pýcha, Blümel, Zbořil, Mašín, Gazda a Lauko.

Související obsah

V brankovišti se český výběr bude opírat o trio Will, Furch a Hrubec. Z KHL se dále zúčastní Sklenička, Vitásek, Šustr a Mašín. V útoku pak Sedlák, Jaškin, Radil, Hanzl a Nestrašil. Omluvil se například Hyka.

V nominaci je dohromady 26 hráčů (3 gólmani, 8 obránců a 15 útočníků). Do Moskvy přiletí český celek v pondělí 14. prosince a ihned půjde na testy. Turnaj pak začne ve čtvrtek 17. prosince zápasem s Finskem. Pokračovat bude v sobotu 19. prosince zápasem s Ruskem, který by měl být i částečně s diváky. O den později je čeká Švédsko.

Související obsah

Nominace Česka na Channel One Cup

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Roman Will (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Minks, KHL).

Obránci:
Filip Hronek (Mountfield HK), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Ondřej Vitásek (Dinamo Riga, KHL), Dominik Mašín (Chabarovsk, KHL), Jakub Zbořil (HC Kometa Brno), Pavel Pýcha (MADETA Motor České Budějovice), Daniel Gazda (PSG Berani Zlín).

Útočníci:
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Lukáš Radil, Robin Hanzl (oba Spartak Moskva, KHL), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), David Kaše, Jakub Lauko (oba HC Energie Karlovy Vary), Filip Zadina, Lukáš Jašek (oba HC Oceláři Třinec), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Dominik Lakatoš (HC Vítkovice Ridera), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události