Běh na lyžích

Razýmová viděla dvojmo! V Davosu vybojovala desáté místo!

Kateřina Razýmová dosáhla v Davosu na nejlepší umístění v sezoně, když dojela desátá v závodě na 10 km volnou technikou. Tím české běžkyně potvrdily, že se jim na Světovém poháru v Davosu daří. Do elitní desítky se jí podařilo probojovat v Davosu i loni.

Při absenci reprezentací Norska, Finska a Švédska svitla Češkám velká naděje na dobré umístění. Podmínky nebyly ideální, ale Razýmová to zvládla výborně a zajela top 10 poprvé od lednového závodu v Novém Městě na Moravě. Tam se umístila osmá.

Kateřina Razýmová vlétla na trať a už od prvních mezičasů bylo jasné, že se bude držet v blízkosti nejvyšších pozic. Když probíhala prvním ze dvou pětikilometrových okruhů, byla s náskokem první. Na metě 7,2 km se Razýmová dělila o třetí příčku s Ruskou Něprjajevovou. Na osmém kilometru ztrácela Razýmová čtyři vteřiny na medailové příčky.

Když Razýmová projela cílovou branou, byla na čtvrtém místě. Další soupeřky ji pak ale v konečném pořadí odsunuly na konečné 10. místo, ze kterého ztratila 63 vteřin na vítěznou Američanku Brennanovou a 22 sekund na medaili.

Českým fanouškům bíleho sportu udělala velkou radost, avšak ona sama nadšená úplně nebyla. „Výsledek je dobrý, ale musím se přiznat, že příliš spokojená nejsem. Dneska jsem chtěla víc, bohužel mi to ale nesedlo. Svůj výkon bych zhodnotila jako průměrný," řekla bezprostředně po závodě.

"Poměrně dost mě bolely nohy a ve druhém kole už jsem viděla dvojmo. Mohla za to asi nadmořská výška," přiznala Razýmová. Na body dosáhla také Kateřina Janatová na 23. místě a Petra Nováková na 27. příčce. Zvítězila s výrazným náskokem Američanka Rosie Brennanová.